Nazwa

budynek A, s. 111 A

danuta.mączak@uap.edu.pl

Opis
Podstawowym celem VI Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych jest artystyczne wyartykułowanie indywidualnych postaw i osobowości twórczych. Partnerska zależność pedagoga i studenta przy realizacji programu akademickiego zmierza w kierunku ukształtowania profesjonalnych artystycznie postaw w dziedzinie rzeźby. Program akademicki pracowni zawiera szeroki obszar penetracji twórczych, poczynając od działań rzeźbiarskich z zakresu rzeźby tradycyjnej, po przez relacje z naturą i przestrzenią, po problematykę architektury i urbanistyki, problematykę społeczno-kulturową oraz humanistyczno-filozoficzną.
Propozycje programowe przedstawione są w formie haseł o różnorakim ciężarze pojęciowym. Rozwiązywane są, bazując na predyspozycjach twórczych i doświadczeniach indywidualnych studenta, wsparte przestrzenią pracownianą, wyjazdami plenerowymi, zapleczem warsztatów technicznych i dokumentacją.
prof. Danuta Mączak prof. zw. UAP

wtorki i piątki w godzinach 10.00 -12.00