Przejdź do treści

Nazwa
V Pracownia Rzeźby i Otoczenia – Obrazowanie Przestrzenne

Prowadzący:

Kierownik: dr hab. Igor Mikoda, prof. UAP

dr Szymon Zwoliński, lab.

Miejsce
budynek A sala 020

Kontakt
igor.mikoda@uap.edu.pl / 666 343 111
szymon.zwolinski@uap.edu.pl / 727 688 456

Opis

Indywidualne podejście do osoby studiującej jest kluczowym elementem i sposobem pracy w pracowni. Metody i techniki dydaktyczne są dostosowane i dobierane do indywidualnych potrzeb i zamierzeń każdej osoby studenckiej. Pozwala to rozwijać kreatywne i samodzielne myślenie w podejmowanym temacie oraz realizację własnych celów twórczych. Proces dydaktyczny odbywa się przez konsultacje i projekty własne, przez bezpośredni i aktywny kontakt między osobą studiującą a prowadzącym. Osoby studiujące mają możliwość integracji różnych dyscyplin i technik artystycznych, takich jak rzeźba, rysunek, grafika, fotografia czy techniki cyfrowe. Tworzone koncepcje są syntezą różnych mediów, co pozwala na rozwijanie wszechstronnych umiejętności i poszerzania horyzontów twórczych.

Studium natury stanowi fundament procesu twórczego. Obserwacja i analiza natury są kluczowymi elementami, które pomagają osobom studiującym w rozwijaniu ich twórczych celów. Studium jest nie tylko inspiracją, ale także bodźcem do kreatywnych działań, stymulując świadomość artystyczną i prowokując do nowych interpretacji oraz realizacji.

Pełny proces twórczy, od projektu do finalnej realizacji, jest ważnym elementem kształcenia w pracowni. Szczególny nacisk kładzie się na etap projektowy, który jest fundamentem końcowego rezultatu. Osoby studiujące uczą się, jak znaczenie każdego etapu, wpływa na jakość i efekt końcowy ich pracy. Przy czym techniki rzeźbiarskie są praktycznym aspektem zajęć warsztatowych. Osoby studiujące zdobywają umiejętności w zakresie różnych technik rzeźbiarskich, co pomaga im w kształtowaniu właściwej dyscypliny warsztatowej i umiejętności. Zajęcia są kluczowe dla rozwijania praktycznych umiejętności potrzebnych do realizacji kompleksowych projektów artystycznych. Prowadzone ćwiczenia pozwalają zrozumieć jak aktualne media i technologie oddziałują na twórczość indywidualną twórców. Pozwala to na rozwijanie świadomości twórczej w kontekście nowoczesnych narzędzi i trendów. Osoby studiujące rozwijają otwartą i świadomą osobowość artystyczną, wytyczając tym samym ścieżkę własnej tożsamości twórczej. Proces ten jest wspierany przez różnorodne działania i zadania realizowane w pracowni.


Godziny otwarcia:

dr hab. Igor Mikoda, prof. UAP / wt, śr, czw: 10:00 – 14:00dr

Szymon Zwoliński, lab / pn, czw, pt: 9:00 – 14:00; wt, śr: 09:00 – 13:00


KARTY PRZEDMIOTÓW:

Studia jednolite magisterskie:


PROGRAM PRACOWNI:

PROGRAM – V PRACOWNIA RZEŹBY I OTOCZENIA – OBRAZOWANIE PRZESTRZENNE

  • Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 09.03.2017, 11:47
  • Ostatnia edycja: 27.02.2025, 10:33