Przejdź do treści

Centrum Aktywności Artystycznej UAP oferuje cykl warsztatów artystycznych i projektowych dla wszystkich zainteresowanych sztuka, samorozwojem oraz edukacją artystyczną.

Centrum powstało, by tworzyć bazę działań artystycznych proponowanych przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i wychodzić z nimi poza mury Uczelni. CAA ma docierać do wszystkich, którzy bez względu na wiek, płeć, wykształcenie są zainteresowani sztuką, samorozwojem i edukacją artystyczną; to baza informacji na temat zajęć artystycznych, które są w stałej ofercie UAP, a także tych, które są organizowane okazjonalnie, a skierowane są do najmłodszych, młodzieży oraz osób dorosłych. Oferujemy również szkolenia dla nauczycieli zajmujących się edukacją artystyczną w praktyce na co dzień oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Centrum Aktywności Artystycznej skierowane jest także do seniorów oraz osób niepełnosprawnych; otwarte jest na współpracę i inicjatywy jednostek publicznych i prywatnych spoza Uczelni, takich jak szkoły podstawowe, średnie i wyższe, urzędy miasta, ośrodki kultury, domy seniora, placówki socjoterapeutyczne i inne.

Zapraszamy do kontaktu!

Aktualnie prowadzony jest nabór na intensywny kurs online z Malarstwa i Rysunku przygotowujący do praktycznych sprawdzianów kwalifikacyjnych na uczelnie plastyczne


ARCHIWUM OFERT w roku akademickim 2019/20

 Kursy cykliczne


 FOTORELACJA

Kurs fotograficzny – dla wszystkich chętnych. Jest to kurs fotografii analogowej i cyfrowej, podczas którego, uczestnicy zapoznają się z obsługą swoich aparatów, pracą w trybie manualnym, dostosowaniem balansu bieli i ekspozycji do panujących warunków. Poznamy historię fotografii, podstawy fotografii analogowej, proces foto-chemiczny i pracę w studio fotograficznym z profesjonalnymi lampami.

Kurs rysunku i malarstwa – dla młodzieży ponadgimnazjalnej oraz licealnej.  Zajęcia z konstruowania kompozycji, naukę budowania przestrzeni za pomocą światła i cienia, studia martwej natury, ćwiczenia z perspektywy, studia ludzkiego ciała a także wyjścia w plener.

I Ty możesz zostać studentem UAP –  dla gimnazjalistów oraz młodzieży licealnej. W ramach tego cyklu prowadzone są m.in. zajęcia pt.: „Warsztaty malowania światłem”.

Sztuka – jak to się robi? – to cykliczne warsztaty artystyczne dla dzieci od 7. do 10. roku życia. Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania w zakresie form jak i technik plastycznych.

Podstawy projektowania. Młody design – dla młodzieży w wieku 11-15 lat.  Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczestników z podstawowymi problemami, przed którymi stają dziś projektanci, pokażą jak powstają przedmioty i w jaki sposób kształtowane jest nasze otoczenie.

  • Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 06.06.2017, 12:33
  • Ostatnia edycja: 24.02.2021, 20:16