Studia podyplomowe na kierunku Grafika Artystyczna skupiają się na praktycznych aspektach pracy grafika. Kluczowym elementem studiów jest manualna realizacja projektów. Dają one dostęp do świetnie wyposażonych pracowni oraz doświadczeń wysoko wykwalifikowanej kadry, złożonej z praktyków na co dzień zajmujących się drukiem.
Na zajęciach warsztatowych osoby studenckie poznają 4 techniki druku: linoryt, wklęsłodruk sitodruk i druk cyfrowy. W każdej technice poza grafikami są realizowane fizyczne przedmioty takie jak: torby, okładki wykonane w technice suchego tłoku (linoryt), plakaty, t-shirty (sitodruk), zaproszenia, naklejki, druki przestrzenne (druk cyfrowy). Dodatkowo osoby studenckie poznają sposób druku na różnych rodzajach papierów, tkaninach czy podłożach, takich jak drewno czy szkło. Prowadzący zajęcia dodatkowo pomogą w zaplanowaniu domowej pracowni i przekażą informację jak zdobyte umiejętności warsztatowe wykorzystać samodzielnej praktyce poza specjalistycznymi pracowniami.
Podczas zajęć z introligatorstwa i edycji, studenci zaprojektują i zszyją książkę. Prowadzący przekażą wiedzę odnośnie typów wydawnictw i rodzajów oprawy publikacji i grafik.
Zajęcia poszerzone są o warsztaty z fotografii reklamowej i edycji komputerowej, które ułatwią prezentacje prac poprzez kanały social media takie jak facebook czy instagram. Zajęcia prowadzone są w pracowniach wyposażonych w najnowocześniejsze oprogramowanie Adobe.
Studia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych grafiką i drukiem, chcących nadać swoim pomysłom realną formę.
Grafika artystyczna studia podyplomowe przeznaczone są dla osób:
które ukończyły studia wyższe na różnych kierunkach (co najmniej pierwszego stopnia)
chcących zdobyć praktyczne umiejętności pozwalające na realizację własnych projektów artystycznych
chcących stosować współczesny język graficzny do tworzenia m.in.: plakatów, zaproszeń, koszulek, książek
zainteresowanych pracą w drukarniach, studiach projektowych, instytucjach kultury
chcących pogłębić swoje dotychczasowe umiejętności graficzne
zainteresowanych pracą manualną w pracowniach artystycznych
Program:
Liczba godzin dydaktycznych:
180 godziny lekcyjne (45 min.)
12 zjazdów (sobota-niedziela)
2 semestry (październik-styczeń, luty-maj)
Zakres zagadnień:
sitodruk
podstawy sitodruku
druk na różnych podłożach (m.in. tekstylia, koszulki)