Przejdź do treści

IV Pracownia Grafiki – Litografia i Druk Offsetowy

budynek B, s. 402

kierownik: dr hab. Krzysztof Balcerowiak, prof. UAP, krzysztof.balcerowiak@uap.edu.pl
mgr Dorota Jonkajtis, labor., dorota.jonkajtis@uap.edu.pl
dr Michał Tatarkiewicz, labor., michal.tatarkiewicz@uap.edu.pl

Program pracowni litografii oraz druku offsetowego nie ogranicza się wyłącznie do genetycznej relacji między technikami druku (offset jako pochodna bezpośrednia litografii) lecz ma poszerzać horyzonty studentów oraz ukazać grafikę na tle innych dyscyplin artystycznych. W pracowni studenci nie tylko zapoznają się z warsztatem druku płaskiego, który pozwala na koncentrację i kształcenie świadomości graficznej, lecz zmierzą się z eksperymentalną techniką druku rozszerzając ją na inne sztuki, nie tylko wizualne, ale również audialne i performatywne.

Studenci poznają technologię litografii: rysunek kredkowy na kamieniu, rysunek tuszem na kamieniu i offsetu: przygotowywanie matrycy, naświetlanie płyty i wykonanie druku oraz sposoby ich połączenia.

Podstawą pracy ze studentem nie będzie narzucany odgórnie temat lecz indywidualne rozmowy, poszukiwania twórcze aktualnych tematów oraz własnych wizji artystycznych, konsultacje oraz korekty prac. Zadaniem studenta w roku akademicki 2022/2023 będzie zrealizowanie prac w technice litografii i offsetu. W zależności od projektu i zaawansowania technologicznego studenta będzie ustalana liczba prac do wykonania.

W roku akademickim 2022/2023 profesorami wizytującymi będą prof. Stefan Ficner oraz prof. Grzegorz Nowicki.

Karta pracowni

KARTA-PRACOWNI-GA-4-Pracownia Grafiki

  • Autor: Michał Żerdzicki
  • Opublikowano: 06.01.2017, 10:59
  • Ostatnia edycja: 17.01.2023, 15:44