dr hab. Wojciech Janicki, prof. UAP
wojciech.janicki@uap.edu.pl
dyżur: poniedziałek, godz. 14.00–15.00
ul. 23 Lutego 20, budynek B, sala 301
dr Dominika Czerniak-Chojnacka, ad.
dominika.czerniak-chojnacka@uap.edu.pl
dyżur: wtorek, godz. 9.30–10.30
ul. 23 Lutego 20, budynek B, sala 304
Beata Salamon
beata.salamon@uap.edu.pl
tel.571 272 905
prof. dr hab. Krzysztof Kochnowicz
krzysztof.kochnowicz@uap.edu.pl
dr Mateusz Kokot, ad.
mateusz.kokot@uap.edu.pl
dr Marcin Markowski, ad.
marcin.markowski@uap.edu.pl
DZIEKANAT – biuro podawcze dla osób studiujących
(studia stacjonarne, niestacjonarne i podyplomowe)
Beata Konowalczyk
poniedziałek, wtorek, czwartek: 9:00–13:00
środa: 11:00–13:00
pl. Wielkopolski 9, bud. C pok. 403
Więcej informacji: https://uap.edu.pl/dla-studentow/biuro-podawcze-dziekanaty/
Grafika projektowa zajmuje się szeroko rozumianą komunikacją wizualną. Na poznańskiej uczelni tworzą ją pracownie odwołujące się zarówno do tradycyjnych form wydawniczych, jak i przygotowujące do projektowania dla tzw. nowych mediów. Wyróżniający nas interdyscyplinarny charakter kształcenia skutecznie odpowiada na potrzeby współczesnego świata, a o skuteczności przyjętej ścieżki edukacyjnej świadczą najlepiej sukcesy naszych studentów – zarówno ich udział w wystawach i przeglądach projektowania graficznego w kraju czy za granicą, nagrody i wyróżnienia zdobywane na licznych konkursach, jak i liczba realizacji oraz wdrożeń przygotowanych przez nich projektów.
W procesie kształcenia ważne jest nie tylko rozwijanie kreatywności, ale i umiejętność osadzania jej w ogólnym kontekście humanistycznym, dlatego na pierwszym roku studiów szczególny nacisk kładziemy na zagadnienia teoretyczne; to także czas poznawania podstaw projektowania i technik animacji – po to, by stworzyć niezbędną dla dalszej edukacji bazę teoretyczną i w przyszłości ułatwić osobom studiującym wybór wyspecjalizowanych pracowni projektowych, zgodnych z ich zainteresowaniami i własnym potencjałem twórczym.
Od drugiego roku osoby studiujące samodzielnie kształtują swój program studiów, poprzez wybór na początku każdego roku akademickiego pracowni kierunkowej i pracowni uzupełniających. Studiując w trybie stacjonarnym mają do dyspozycji dziesięć pracowni specjalistycznych – każda z nich pracuje w oparciu o unikatowe programy autorskie. Poza tym mogą dokonywać wyboru dodatkowych pracowni z oferty wszystkich wszystkich wydziałów Uniwersytetu. Możliwość uczestniczenia w zajęciach dowolnie wybranej pracowni projektowej i artystycznej podczas całego toku studiowania, stanowi unikatową ofertę w skali kraju.
Nasz program kształcenia zakłada, że osoby studiujące w ciągu pierwszych trzech lat zostaną wyposażone w możliwie kompletny zestaw umiejętności, wiedzy i doświadczeń w ramach przygotowania kierunkowego. Swoje kompetencje poszerzają dzięki równoległym zajęciom z rysunku i malarstwa. Kolejne lata studiów służą realizacji bardziej złożonych projektów, badaniu określonych, wybranych obszarów zainteresowań, specjalizacji oraz definiowania własnego stylu i postawy projektowej; jej zwieńczeniem jest realizacja pracy dyplomowej.
Pracownie projektowe często współpracują z podmiotami zewnętrznymi (firmami, instytucjami, fundacjami), realizując interdyscyplinarne tematy odpowiadające na potrzeby społeczne oraz rynkowe. Pozwalają one na zdobycie umiejętności łączenia pracy indywidualnej i zespołowej oraz pracy ze zleceniodawcami. W ostatnich latach współpracowaliśmy między innymi z: Volkswagen Group Polska, Muzeum Narodowym w Poznaniu, Urzędem Miasta Poznania, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.
RADA PROGRAMOWA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA
Podstawowym zadaniem rady programowej kierunku jest dbałość o właściwą realizację i wysoki poziom procesu kształcenia na danym kierunku studiów; nawiązywanie współpracy z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi mającej na celu doskonalenie programów kształcenia pod kątem dostosowania sylwetki absolwenta do potrzeb rynku, a także wyznaczanie kierunków prowadzonych badań naukowych we wszystkich obszarach oraz nadzór nad ich realizacją.
Skład Rady Programowej:
RADA NAUKOWA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA
Do zadań rady naukowej wydziału należą w szczególności:
Skład Rady naukowej kierunku: