Przejdź do treści

I Pracownia Grafiki – Wypukłodruk

budynek B, s 202

kierownik: prof. dr hab. Andrzej Bobrowski, andrzej.bobrowski@uap.edu.pl
mgr Milena Hościłło, asyst. lab.

Pracownia łączy aktualne zagadnienia kultury z tradycyjnymi technikami graficznymi oraz zjawiska społeczne z osobistymi doświadczeniami twórcy. Głównym założeniem jest syntetyzowanie graficznych wypowiedzi, poszukiwanie idei oraz podporządkowanie jej technice i materiałom drukarskim. Studenci zapoznają się z metodami i technikami druku wypukłego (drzeworyt, linoryt, gipsoryt) poprzez eksperyment do nowych propozycji multimedialnych. Procesualny charakter technik wypukłych wspomaga tworzenie własnego języka graficznego i indywidualnych form ekspresji. Przekazywana wiedza umożliwia zaplanowanie własnej niezależnej pracowni.

Druk wypukły daje szeroki wachlarz możliwości technicznych, co umożliwia realizowanie prac na zróżnicowanych podłożach: wysokojakościowych papierach, foliach, tkaninach, formach przestrzennych, drewnie, metalu czy szkle. Techniki druku wykorzystywane są w realizacji projektów użytkowych, m.in. plakatów i druków akcydensowych. Pracownia wyposażona jest w prasy hydrauliczne i walcowe dające możliwość realizacji bardzo dużych formatów prac oraz suchego tłoku.

Zdobyte umiejętności pozwalają na swobodne wykorzystanie grafiki we własnej twórczości artystycznej oraz przydają się w drukarniach, agencjach reklamowych, wydawnictwach, w studiach kreatywnych, m.in. na stanowiskach: grafik kreatywny, koncepcyjny, projektant, dyrektor artystyczny czy animator. Kompetencje dodatkowo ułatwiają pracę w instytucjach związanych z kulturą i sztuką.

Karta pracowni

KARTA PRACOWNI – GA – 1-Pracownia Grafiki

Prace studentów  • Autor: Michał Żerdzicki
  • Opublikowano: 06.01.2017, 10:57
  • Ostatnia edycja: 09.01.2023, 12:29