dr hab. Piotr Machowiak prof. UAP

kontakt: pmachowiak41@gmail.com 

strona internetowa: www.awm-studio.pl.  

biogram:

Urodzony w 1958r. w Poznaniu.Studiował w PWSSP w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa pod kierunkiem prof. Jana Wecławskiego.

Projektant w dziedzinach: architektura, architektura wnętrz, wystawiennictwo. 

W swoim dorobku posiada wiele realizacji projektów wnętrz obiektów publicznych, nowych jak i zabytkowych. Do ważniejszych realizacji należą: wnętrza obiektów dydaktycznych min. Collegium Iuridicum Novum UAM w Poznaniu, Kampus UAM w Pile, rewitalizacja budynku audytoryjnego na terenie kampusu centralnego UW w Warszawie,  Collegium Europaeum w Gnieznie, Centrum Symulacji Medycznych UM w Lublinie a także projekty wnętrz biurowych i specjalistycznych  tj. centralny skarbiec NBP w Zegrzu k/ Warszawy, modernizacja Centrali NBP w Warszawie i siedziby NBP w Poznaniu. Jest współautorem wielu prac konkursowych m.in. na budynek Ambasady RP w Berlinie, miejsce pamięci Obozu Zagłady w Sobiborze, koncepcji Ogrodu XXI w na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Oprócz wnętrz publicznych zajmuje się projektowaniem domów prywatnych. W dorobku posiada również kilka realizacji wystaw min. w Muzeum Narodowym w Poznaniu, CK Zamek w Poznaniu, Instytucie Wzornictwa w Warszawie oraz na w BWA w Warszawie (aranżacja ogólnopolskiej  wystawy z cyklu Dyplomy roku ASP).

pole zainteresowań:

architektura, architektura wnętrz, wystawiennictwo. 

prowadzone pracownie:

osiągnięcia:

  • liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych (współudział).
  • Wyróżnienie w Konkursie „ Złoty ołówek, Pion i Trzos” za projekt modernizacji wnętrz  gmachu NBP w Poznaniu ( współudział ).
  • Nagroda Jana Baptisty Quadro – najlepsza realizacja architektoniczną  w Poznaniu w roku 2010 za budynek Wydziału Prawa UAM (współudział).