Zapraszamy serdecznie na wystawę pedagodzy i studenci Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Słodownia +1, Stary Browar Poznań
Wernisaż wystawy: 14.05.2018 godzina 18.00
Wystawa czynna: 15-23.05.2018 w godzinach 12-20

Kuratorzy wystawy: Katarzyna Podgórska-Glonti, Piotr Machowiak
Aranżacja wystawy: Eugeniusz Matejko, Piotr Machowiak
Współpraca: Emilia Cieśla, Marta Wyszyńska, Ewa Mróz

Przestrzeń, forma, kształt, wnętrze, światło, ubiór, kostium, scenografia, przestrzeń otwarta, zamknięta, funkcja, kolor, treść, kreacja, idea, konstrukcja – ilość słów kluczy dla Wystawy stanowi niepoliczalny, ogromny zbiór.
Wystawa prezentuje realizacje pedagogów z Katedry Architektury Wnętrz, Katedry Scenografii i Katedry Ubioru, Zakładu Technik Projektowych oraz prace studentów zrealizowane w poszczególnych Pracowniach. Różnorodność programów kształcenia na Wydziale prezentuje szerokie spektrum podejmowanych tematów, narzędzi i możliwości technologicznych współczesnego projektowania. Indywidualny charakter pracy ze studentami w Pracowniach Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii pozwala na wykształcenie młodego pokolenia twórców w zakresie architektury wnętrz, scenografii, ubioru.
Pokazywane na wystawie makiety architektoniczne, scenograficzne, kostiumy, wizualizacje, plansze są fragmentem wyborem reprezentującym wielorakość podejmowanych wyzwań, tematów projektowych i artystycznych.
Wystawa jest jednym z wydarzeń w ramach roku jubileuszowego 90 – lecia kierunku architektura wnętrz.

• Opublikowano: 10.05.2018, 19:41
  • Ostatnia edycja: 14.05.2018, 20:34