Przejdź do treści

HEAR THE VOICE
BAZAR POZNAŃSKI
wejście od/entrance: al. Marcinkowskiego 10

31.05.2023

Godziny otwarcia bramy: 18/19/20/21/22 (prosimy o punktualne przybycie) / Opening door hours: full hours: 6pm, 7pm, 8pm, 9pm, 10pm (please come on time)

Dzięki/thanks to: BAZAR POZNAŃSKI, UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY IM. MAGDALENY ABAKANOWICZ W POZNANIU

ZESPÓŁ/TEAM: Assem Adel / Michał Bocian / Alejandro Cardona / Martyna Chmura / Milan Ciszewski / Olivier Dańko / Daniel Dąbrowski / Mieszko Dobek / Beatriz Duarte / Milena Gruszka / Huang Jian / Zuzanna Kenkel / Lauren Haughey / Joanna Kamińska / Irena Korcz / Maria Krawczyk / Piotr Kurka / Weronika Łuczańska / Krzysztof Łukomski / Ruth Müller / Isia Nagielska / Kateřina Němcová / Lena Peplińska & Laura Radzewicz / Kaja Piątkowska / Bartłomiej Puch / Miłosz Rygiel-Sańko / Paulina Ratajczyk / Izabela Sitarska / Bartosz Stańczuk / Chi Sun / Andrzej Szwabe / Lilith Queisser / Agnieszka Topolska / Liu Yonglin / Wiara Wojtaszczyk / Jakub Żwirełło

***

Motto 1:
Hear the voice of the Bard,
Who present, past and future sees;
(William Blake)

Motto 2:
Before printing was possible, the qualities of a story found expression through
the teller. Gesture became content.
(Lucy Pullen, Society of Things)

Zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie artystyczne zaprojektowane przez nasz zespół w przestrzeni historycznego Hotelu Bazar w Poznaniu w środę 31. maja od g.18-23.
Prosimy zawczasu o przybycie o pełnej godzinie, na 18, 19, 20, 21 lub 22 i nie spóźnianie się. 

Czekamy na Was w przestrzeni wystawy i zaproponujemy Wam wyjątkowe formy zwiedzania, z przewodniczkami i przewodnikami oraz program działań performatywnych, filmowych i muzycznych, które przygotowane są specjalnie dla Was i tylko w ten jeden dzień w roku. Pracowaliśmy nad nimi przez kilka ostatnich miesięcy, przegadując tematy współczesnego pejzażu społeczno-kulturowego, debatując, performując, przemieszczając się i przyglądając wyzwaniom, także tym, związanym ze sposobami ekspozycji sztuki współczesnej, którym od lat bacznie się przyglądamy. A co było dla nas punktem wyjścia?

Jak pisze Piotr Kurka w swoim tekście wprowadzającym: ,,Prawie nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że żyjemy w czasach wielkiego przełomu a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu w niespotykanej dotąd skali. Jednocześnie ci kwestionujący tę pasożytniczą logikę, traktowani są jak szaleńcy, a ich głosy natychmiast znajdują miejsce w pojemnym zbiorniku teorii spiskowych. W tej rzeczywistości w różnych formach pojawia się postać trickstera – tajemniczej postaci o ogromnym intelekcie, wykorzystującym zakazaną wiedzę do robienia „sztuczek” (stąd nazwa) i który nie przestrzega „normalnych” zasad. Jak pisze Hyde:„naruszają oni zasady porządku społecznego, zakłócając normalne życie a następnie przywracają je na nowych zasadach”.
(…)
“Bierzemy udział w gigantycznej, globalnej produkcji filmowej, głównie jako statyści, a nietrwałe główne role, odbierane są z dnia na dzień przez nikomu nieznanych reżyserów. Co roku do wybrzeży USA zbliża się huragan i co roku nadaje się mu nowe imię. Oskar za całokształt!”

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 26.05.2023, 14:23
  • Ostatnia edycja: 01.08.2023, 16:04