Konferencja podsumowująca program rezydencji artystycznych online „Podróż w Miejscu / Trip in Place” podczas rezydencje-online w Centrum Aktywności Twórczej CAT w Ustce, przy współpracy z VIII Pracownią Rysunku I Katedry Rysunku, WMiR Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

27.04.2021, godz. 14:00

Program rezydencji artystycznych online był odpowiedzią na kontynuację programu rezydencji artystycznych w czasie trwania pandemii Covid-19 i obostrzeń związanych z podróżowaniem. Przeniesienie go do przestrzeni wirtualnej wiązało się z odwróceniem jego głównych założeń. Zachęcaliśmy studentki i studentów do składania propozycji projektów powstających w aktualnym miejscu przebywania, przestrzeni mieszkania lub pracowni i oscylujących pomiędzy tematem podróży jako tęsknoty do odkrywania nowego, a niemożności jej wykonania. Tworzenie opowieści o potencjalnej wędrówce nad morze wykonanej z miejsca aktualnego pobytu, w której głównymi bohaterami stali się artyści i artystki oraz ich życie wewnętrzne zrelacjonowane zostało w sposób możliwy do prezentacji online. Nie oczekiwaliśmy powstania gotowych prac, chcielibyśmy skupić się na procesie pracy nad projektem i dokumentowaniu jego kolejnych etapów tworząc platformę wymiany myśli i doświadczeń.

Podczas konferencji przedstawimy założenia programu rezydencji artystycznej online „Podróż w miejscu / Trip in Place”, a każdy z uczestników i uczestniczek opowie o swoim projekcie w formie prezentacji „Pitch Deck”.

Kuratorka rezydencji artystycznych / Weronika Teplicka
Współpraca / dr hab. Katarzyna Kujawska-Murphy, prof. UAP

Uczestnicy i uczestniczki:
Daria Antkiewicz
Agnieszka Berest
Julia Białas
Oliwia Dubielak
Aleksandra Komsta
Kamila Lukaszczyk
Daniel Malinowski
Katarzyna Strzykalska
Julia Ślusarczyk