Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy konkursowej

5. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2019

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom
 10.01.2020, godz. 18:00
AULA Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Wystawę można oglądać w dniach 13-19.01.2020 w Atrium UAP

W wystawie konkursowej udział biorą:

studenci, absolwenci:
Aftanas Mateusz, Bartoń Dawid, Bojarska Karolina, Bujnicka Agata, Czapiewska Magdalena, Drozdowska Marianna, Gliwa Katarzyna, Górniak Paulina, Grabiec Magdalena, Gwiazdowska Natalia, Jakubasz Barbara, Jaworski Jan, Kalinowska Aleksandra, Karska Weronika, Koster Kaja, Kostrzewa Marlena, Kowalewska Daria Alicja, Król Dorota, Kudlaszyk Janina, Ługowski Bartosz, Magalska Natalia, Makowski Konrad, Martin Iga, Milej Marta, Morawska Wiktoria, Mroczek Jolanta, Nachumeniuk Klaudia, Pokojewska Aleksandra, Psiuk Żaneta, Rębisz Magdalena, Sępioło Patrycja, Sikora Maria, Siwiec Magdalena, Stec Łukasz, Szalewska Edyta, Szawel Marta, Szymańska Ewa, Szymusiak Justyna, Śmietana Aleksandra, Urban Elżbieta, Wcisło Katarzyna Grażyna, Wojewoda Barbara, Woźniak Klaudia, Wrotnowski Albert, Zając Gabriela, Zaradkiewicz Alicja, Zieniewicz Irena.

kategoria „licea plastyczne”:
Blachnierek Urszula, Kuć Zuzanna, Urbańska Joanna

Biennale jest piątą – jubileuszową  edycją konkursu na małą formę rzeźbiarską im. prof. Józefa Kopczyńskiego. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955–2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu).

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej.

Więcej informacji o konkursie:

www.biennale.rzezba.pl

Kuratorzy, Komisarze 5. SBMFR 2019 : Jarosław Bogucki, Igor Mikoda, Dawid Szafrański

Koordynator: Martyna Pająk

Koordynatorzy pomocniczy: Izabela Grudzińska, Michał Wielopolski