Karolina Tylka-Tomczyk | DETAL.FORMA.FUNKCJA

Galeria Rotunda UAP | 100 / 100 – sto wystaw na sto lat UAP
Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29

25.02-1.03.2019

dr Karolina Tylka–Tomczyk, jest absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Sztuki w Berlinie na wydziale projektowania procesu i produktu.

Na Poznańskim Uniwersytecie prowadzi działalność naukową jako adiunkt w Katedrze Designu.
Projektantka swoje projekty pokazywała na prestiżowych targach: 100% Design w Londynie, Salone Del Mobile w Mediolanie , Designmai w Berlinie oraz Biennale Interieur Kortrijk w Belgii. Jest laureatką konkursu Philips Design. Opracowywała koncepcje dla firmy Mitsubishi Electric, marki Volkswagen Autostadt, oraz Opel GmbH.
Jako projektant współpracowała w zakresie tworzenia nowych produktów oświetleniowych z marką OLIGO GmbH, Hennef oraz z marką Alape. Jest autorką  projektu statuetki dla Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Innowacyjna Wielkopolska.
Wspólnie z architektem wnętrz Szymonem Nawojem stworzyła DESIGNATSOURCE – inicjatywę projektowo – badawczą działającą w obszarze architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego oraz wystawiennictwa.

• Opublikowano: 23.02.2019, 01:12
  • Ostatnia edycja: 29.05.2019, 14:45