Wystawa pokonkursowa International Poster Festival Shenzhen (IPF) 2016 jest wynikiem współpracy między Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu a organizatorami festiwalu IPF. W maju 2017 roku dzięki inicjatywie Szymona Szymankiewicza, na zaproszenie IPF poznańscy twórcy plakatu związani z UAP, uzyskali możliwość zaprezentowania swoich prac na wystawie „The Culture of the Poster – Polish Poster Design from Poznań” w Excellence Century Centre w Shenzhen.

International Poster Festival Shenzhen jest stosunkowo nowym konkursem na mapie przeglądów plakatu na świecie, jednakże dzięki międzynarodowemu zasięgowi jego znaczenie systematycznie rośnie. W 2016 roku podczas 2. edycji festiwalu międzynarodowe jury składające się z wybitnych twórców plakatu  wybrało na wystawę 500 prac spośród 2100 nadesłanych z ponad 40 krajów . Wystawa została zaprezentowana po raz pierwszy 8 stycznia 2016 roku w Guan Shanyue Art Museum w Shenzhen. Poznańska odsłona wystawy jest natomiast kuratorskim wyborem kilkudziesięciu plakatów, wśród których znalazły się nagrodzone i wyróżnione prace. Nagroda Grand Prix została przyznana koreańskiemu artyście Jum Park Kum za pracę „A Thousand of wind”.

Wystawa prezentowana w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbywa się w ramach jesiennej edycji programu Miejskich Galerii UAP i jest wydarzeniem towarzyszącym I Ogólnopolskiemu Konkursowi Projektowania Graficznego Ideografia, który rozpocznie się otwarciem wystawy konkursowej w dniu 06.11.2017 roku.

Wernisaż: 20 października 2017, godz. 18.00, Atrium UAP

O godz. 17.00 w sali 02 w budynku B odbędzie się wykład poprzedzający otwarcie wystawy, który wygłosi dyrektor festiwalu – Pingbo Chen


Plakat IPF