Dominika Czerniak-Chojnacka, Co wzrusza Janusza? Książeczki o bolączkach

28.08 – 08.09.2017, Galeria Rotunda UAP, Al. Marcinkowskiego 29

Codzienność bywa kłopotliwa i inspirująca jednocześnie.
Z obserwacji takiej właśnie codzienności powstała seria książeczek – picturebooków, z której każda opowiada w rymowany sposób o bolączkach Januszów, Iren, Mariol i Krystyn. Podejrzewam, że każdy odnajdzie w nich także cząstkę siebie. Bo w końcu Państwa też coś wzrusza, prawda? Książki można śmiało przeglądać, prosimy tylko o odwieszenie ich w to samo miejsce – niech pranie schnie sobie dalej!

Dominika Czerniak-Chojnacka
– ur. 1990, asystentka w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu w Pracowni Ilustracji Wydawniczej. W 2016 roku obroniła tytuł magistra z etnologii i antropologii kulturowej na UMK w Toruniu. Z zawodu muzyk instrumentalista, pedagog. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Regał – spotkania z książką autorską. Zajmuje się zagadnieniem książki autorskiej, książki obrazkowej, chorób ukrytych i „nową” obrzędowością rodzinną. Ilustruje, tworzy plakaty i książki autorskie. Prowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi i tymi starszymi. Współpracuje z wydawnictwem Dwie Siostry, Babaryba, Edipresse Polska S.A. i z licznymi ośrodkami kultury.

• Opublikowano: 28.08.2017, 19:23
  • Ostatnia edycja: 08.09.2017, 16:40