Przejdź do treści

II Pracownia Plakatu

budynek B, s. 302

kierownik: prof. dr hab. Eugeniusz Skorwider, eugeniusz.skorwider@uap.edu.pl
mgr Szymon Szymankiewicz, asyst., szymon.szymankiewicz@uap.edu.pl

strona na fb: https://www.facebook.com/pracowniaplakatu2

Pracownia powstała w 2003 roku. Od tego czasu prowadzi ją Eugeniusz Skorwider.

Pracownia ma profil społeczno-polityczny. Problematyka tego typu determinuje formułowanie konkretnych, czytelnych komunikatów. To daje szansę na lepszą weryfikację i ocenę pracy studentów.

Głównym celem Pracowni jest przekazywanie studentom specyficznego sposobu myślenia polegającego na syntetycznym ujmowaniu treści. Jest to rodzaj wizualnej puenty.

Absolwent powinien potrafić zaprojektować profesjonalny plakat na każdy temat.

Ważna jest aktywność dotycząca współpracy z instytucjami oraz innymi podmiotami zewnętrznymi. W wyniku takiej współpracy do programu Pracowni włączane są tematy konkursowe. Powstałe projekty mają zwykle swój finał w postaci nagród i wystawy pokonkursowej. Jest to czynnik dodatkowo motywujący studentów oraz dający możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej, poza Uczelnią.

Współpracujemy m.in. z Centrum Kultury ZAMEK, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Muzeum Narodowym w Poznaniu, Galerią POSK w Londynie, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Satyrykonem, Legnickim Centrum Kultury, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Kancelarią Prawną PragmatIQ.

Od początku istnienia Pracowni jej studenci i absolwenci osiągnęli wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i przeglądach plakatu na całym świecie.

Karta pracowni

KARTA PRACOWNI – GP – Pracownia Projektowania Plakatu II

Prace studentów

  • Autor: Michał Żerdzicki
  • Opublikowano: 06.01.2017, 11:03
  • Ostatnia edycja: 09.01.2023, 12:35