Przejdź do treści

Pracownia Grafiki Informacyjnej

kierownik
dr hab. Lucyna Talejko-Kwiatkowska, prof. UAP,

dr Agata Kulczyk, ad.

miejsce:
budynek B, sala 305

kontakt
lucyna.talejko-kwiatkowska@uap.edu.pl
 agata.kulczyk@uap.edu.pl

www.facebook.com/infografika.pracownia

godziny i dni otwarcia Pracowni
wtorek i czwartek od 10.30–13.30


Pracownia Grafiki Informacyjnej od roku 2011 realizuje program z zakresu wizualizacji danych i informacji. Jak dotychczas jest to unikalny program w polskich uczelniach artystycznych. Priorytetem dla prowadzących jest korzystanie z realnych danych i współpraca z osobami, organizacjami i instytucjami, które dysponują danymi i mogą być zainteresowane wykorzystaniem metod wizualizacji do ich przekazywania. Naszymi partnerami byli m.in.: Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Drużyna Szpiku, Uniwersytet Ekonomiczny, Wydział Biologii UAM, Wydział Prawa i Administracji UAM, firma Slideworx.

W ramach Pracowni powstało wiele ciekawych i wartościowych dyplomów licencjackich i magisterskich, m.in. koncepcja programu objaśniającego prawo autorskie – Agaty Józefowicz (2013 r.), system informacyjny dla Szpitala Miejskiego w Poznaniu – Laury Kolasińskiej, Anny Seńczuk we współpracy z Agatą Tobys (pracownia ID, 2015 r.), system informacyjny dla Wydziału Biologii UAM – Katarzyny Korzeniowskiej we współpracy z Anną Musioł (pracownia ID, 2016 r.) .

Podejmowane są projekty zespołowe, jak projekt ścieżki dydaktycznej dla miejscowości Przecznica zrealizowany z powodzeniem w 2015 r. czy wystawa o historii poznańskiego Placu Wolności w ramach Poznań Design Days 2016.

  • Autor:
  • Opublikowano: 06.01.2017, 11:03
  • Ostatnia edycja: 30.09.2020, 11:56