Przejdź do treści

W dniach 11-15 marca 2024 r. w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu, w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu odbędzie się już 15. Tydzień Mózgu w Poznaniu.

Podczas pięciu spotkań dziesięciu naukowców, specjalistów z różnych dziedzin nauki będzie odkrywało przed nami tajemnice działania naszego układu nerwowego. Dowiemy się m.in., dlaczego dopada nas depresja zimowa? Co robić, kiedy myśli biegają bez ładu i nie możemy się skupić? Czy rzeczywiście jak oczy nie widzą to sercu nie żal? Czy depresja boli? Co siedzi w mózgu dyktatora? A także usłyszymy, jak szkodzi naszemu mózgowi miedź i czy można naprawiać mózg za pomocą impulsów elektrycznych. Będzie też można się dowiedzieć, czy pamięć jest ulotna i ile miejsca mamy w mózgu na zapamiętywane myśli.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu, Instytut Genetyki Człowieka PAN oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN.

Zobacz szczegółowy program dostępny na stronie poznańskiego oddziału PAN i odkrywaj razem z nami tajemnice mózgu!

A wszystkich tych, którzy nie będą mogli osobiście wysłuchać wykładów zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na kanale YouTube Oddziału:

https://www.youtube.com/@OPANPoznan

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 12.03.2024, 12:40
  • Ostatnia edycja: 18.03.2024, 12:27