Przejdź do treści

„O urbanistyce, ekspertyzach, zieleni i trochę o architekturze” – 28 kwietnia odbędzie się kolejna rozmowa w ramach projektu Archikolaże miesięcznika „Architektura-murator”.

Zapraszamy na spotkanie on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiać będzie z Magdaleną Staniszkis.

Profesor Magdalena Staniszkis od ponad 25 lat jest nauczycielem akademickim na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w latach 1992-2013 prowadziła autorską pracownię projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Autorka planów, projektów urbanistycznych i architektonicznych, zrealizowanych obiektów, publikacji z dziedziny urbanistyki i architektury. Członkini komisji eksperckich władz rządowych i samorządowych, władz stowarzyszeń i izb zawodowych, sądów konkursowych. Specjalizuje się w tematyce współczesnych przemian zagospodarowania przestrzennego Warszawy w aspekcie zagadnień zrównoważonego rozwoju miasta. Od lat jest cenionym autorytetem nie tylko dla zamkniętego kręgu środowiska zawodowego. 

Spotkanie online startuje w czwartek 28 kwietnia, o godz. 11.00. Rozpocznie się od filmowego archiwalnego fragmentu wypowiedzi Magdaleny Staniszkis na temat Pałacu Kultury i Nauki. 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na stronie Archikolaze.pl. 

Uczestnictwo jest bezpłatne, a podczas rozmowy będzie możliwość zadawania pytań rozmówczyniom i komentowania ich wypowiedzi.

Rozmowa z Magdaleną Staniszkis odbędzie się w ramach projektu Archikolaże – całorocznego wydarzenia organizowanego przez redakcję „Architektury-murator” z okazji 40-lecia pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych. Archikolaże to  spotkania onlineredaktor naczelnej miesięcznika „Architektura-murator” z wybitnymi osobowościami polskiej architektury, prezentacje archiwalnych filmów telewizyjnych o tematyce architektonicznej,  autorska wystawa i  towarzyszące wystawie wykłady on-line przedstawicieli międzynarodowych organizacji architektonicznych.  

Więcej o projekcie Archikolaże na stronie Archikolaze.pl.


 „Architektura-murator” to najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny w Polsce, specjalizujący się przede wszystkim w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej
i światowej. Na łamach „Architektury-murator” od początku jej istnienia, czyli od 1994 roku, przedstawiono około 4000 budowli zrealizowanych w naszym kraju. Miesięcznik otrzymał 32 nagrody i wyróżnienia za szatę graficzną, a w 2014 roku – Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury.

Architektura.murator.pl – serwis miesięcznika „Architektura-murator” – to najważniejsza platforma informacyjno-publicystyczna branży architektonicznej, skierowana szczególnie do użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura. 


  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 26.04.2022, 12:06
  • Ostatnia edycja: 26.04.2022, 12:07