W niedzielę, 3 kwietnia odbyły się w Poznaniu dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne, które poświęcone były dramatycznej sytuacji w Ukrainie. Podczas koncertów przeprowadzone zostały również zbiórki pieniężne na wsparcie działań naszej Uczelni wspierających m.in. studentki – uchodźczynie z uczelni artystycznych w Ukrainie oraz dzieci przebywające aktualnie w Poznaniu.

• W Kościele OO Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła Poznański Chór Kameralny Fermata przy UAP oraz Orkiestra Uniwersytecka Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją Mateusza MJ Sibilskiego wykonali koncert Pasyjny STABAT MATER.

W organizację zbiórek zaangażowanych było wiele osób i instytucji, którym serdecznie dziękujemy;

• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  • Orkiestra Amadeus
  • Pan Wojciech Kabata z Orkiestry Amadeus
  • Chór FERMATA i Orkiestra CKS UP
  • Kościół OO Franciszkanów w Poznaniu
  • Gmina Puszczykowo
  • studentki UAP Zofia Koprowska i Zofia Piotrowska
  • Agnieszka Krupa i Matylda Konarska
  • Fundacja Nowa UAP
  • i wiele innych!

Fundacja Nowa UAP wciąż prowadzi zbiórkę na szeroką pomoc poświęconą sytuacji w Ukrainie.

• Opublikowano: 13.04.2022, 14:12
  • Ostatnia edycja: 13.04.2022, 14:27