Z dumą informujemy o kolejnym sukcesie na koncie studentki Oliwi Ledzińskiej!

Projekt mebli Dessa- zrównoważony system meblowy powstał pod opieką prof. Łukasza Stawarskiego z Katedry Designu UAP.

Nagroda iF DESIGN TALENT AWARD to jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa dla studentów z całego świata. Jurorzy zostali poproszeni o wskazanie najlepszych wizjonerskich pomysłów, które poprawią nasze obecne i przyszłe życie oraz odpowiedzą na najpilniejsze wyzwania stojące przed naszym społeczeństwem.

Kategorie konkursowe odpowiadają Celom Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

W tegorocznej edycji niezależna grupa 35 ekspertów wzornictwa z całego świata oceniła około 3900 zgłoszeń z 40 krajów, które zostały przyjęte do jury konkursu. Ostatecznie nagrodzono 75 koncepcji. 

Dessa zrównoważony system meblowy, który odpowiada na problem nadmiernej konsumpcji. Pozwala na wielokrotne wykorzystanie tych samych komponentów do tworzenia nowych mebli. Użytkownik może wymieniać i naprawiać uszkodzone części oraz dokonywać zmian w wyglądzie i rozmiarze mebla. Stare komponenty są przekazywane do firmy gdzie stają się elementami nowych produktów i kolekcji.

Na potrzeby projektu dyplomantka stworzyła specjalny materiał, który można regenerować, poddawać recyklingowi i procesowi biodegradacji.

Jury konkursu oceniło projekt następująco:  „This is a really interesting project. The idea is good, the design process effective, and the result is highly aesthetic.”

https://ifworlddesignguide.com/entry/337672-dessa