15.03–19.03.2021

Galeria Rotunda UAP

100 / 100 – sto wystaw na sto lat UAP

Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29

mgr Izabela Grudzińska – Urodzona w 1990 roku w Radziejowie.
Absolwentka Liceum Plastycznego w Kole. W 2017 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie Asystent w IV Pracowni Rzeźby i Otoczenia – Mała Forma Rzeźbiarska prowadzonej przez prof. dr. hab. Wiesława Napierałę. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Interesuje się głównie rzeźbą animalistyczną oraz plakatem.

Ostatnimi dekady świat pędził w szalonym tempie. Były nas wszędzie tłumy, szybko zmieniających położenie, szukających nowych wrażeń, pragnących ciągłej zmiany, rywalizacji, przepychu, pełnych pragnień. Nagle ten świat się zmienił. Zatrzymał nas w punkcie, w jakim nas zastał. Wypełnił lękiem oraz agresją potrzebną do mobilizacji i przetrwania w sytuacji zagrożenia. Stanęliśmy przed nieznanym. Zmuszeni do izolacji w znacznym stopniu zredukowaliśmy obszar, w którym toczy się nasze życie. W tak ograniczonej przestrzeni przyszło nam ponownie zrewidować struktury naszego umysłu. Brak zewnętrznej wentylacji myśli sprawił, że odtąd krążyły one w zamkniętym obiegu, karmione niepokojami. Bliskość z drugim człowiekiem stała się wyzwaniem. Na ile jesteśmy tymi samymi ludźmi, jakich obraz zbudowaliśmy w sobie przed pandemią? W jakiej kondycji zastaniemy się po upragnionym „powrocie do normalności”? Czy długie spojrzenie drugiej osoby będzie budziło w nas te same instynkty?

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 12.03.2021, 10:41