29.03 – 9.04.2021

100 / 100 – sto wystaw na sto lat UAP

Galeria Rotunda UAP
Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29

Eugeniusz Skrzypczak, architekt, absolwent Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego na Wydziale Budownictwa  Politechniki Poznańskiej – 1979.

Uczeń i współpracownik prof. arch. Jerzego Buszkiewicza między innymi przy projekcie
 i realizacji miasteczka Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie oraz projektach Północnego Pasma  Rozwoju m. Poznania, Wolnych Torów i Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W latach 1993- 2017 główny projektant w Przedsiębiorstwie ARI sp. z o.o. między innymi takich obiektów jak: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, budynek biurowy firmy Solar w Poznaniu, budynek Sądu i Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, Zintegrowany Dworzec Autobusowy MPK na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu, Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, zespół mieszkaniowy przy ul. Szymanowskiego, ul. Kościelnej i ul. Inflanckiej w Poznaniu, Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

Prezes Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich w kadencji 2009-2012.

Doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej (2004).
Habilitacja na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2014).

Aktualnie:

• działalność dydaktyczna : Wydział Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, profesor.
  • działalność projektowa: Architekt Eugeniusz Skrzypczak AESK.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 27.03.2021, 10:41