Piotr Mastalerz | DIRTY & PURE THOUGHTS

/rzeźba_ceramika/

08.10.2020 r. – 16.10.2020

wernisaż: 8 października /czwartek/ 2020 r., godz. 18.00.

Galeria Pireus,
Głogowska 53, 61-522 Poznań

kurator wystawy – Dawid Szafrański

Inkubator Kultury – Pireus oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu,  serdecznie zaprasza na indywidualną wystawę prac Piotra Mastalerza  – DIRTY & PURE THOUGHTS”    – /rzeźba_ceramika/,której wernisaż  odbędzie się 8 października /czwartek /  2020 r., godz. 18.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane prace Piotra Mastalerza  w obszarze min.: rzeźby i ceramiki realizowane przez autora w ostatnim roku.

„… W twórczości Piotra Mastalerza jednym z ważnych aspektów jest wybór materiału do kreacji twórczej. W swoim dorobku posiada wiele prac stworzonych w szlachetnych rzeźbiarskich materiałach. W głównej mierze swoją uwagę kieruje w stronę rzeźby ceramicznej. Utrwalona glina różnej maści łączona jest z metalem, a częściej funkcjonuje z drewnem. Tytułowe  „brudne i czyste myśli” prezentowane na wystawie artysta  domyka   w drewnianych ramach, jednocześnie nie ograniczając pola odbioru prac.  Te swoistego rodzaju „stop klatki” – rzeźbiarskie noty zachęcają do autorefleksji o przestrzeni myśli  i wyrazu zatrzymanego i zamkniętego w ramie…”

„Stop klatki – ceramiczne notatki myśli” –  Kurator wystawy Dawid Szafrański.

Patronat: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Współpraca: Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie