LATO NA CYRYLA – warsztaty

W kontekście kolejnej zmiany ekspozycji rzeźb na Placu Cyryla Ratajskiego (Studencka Scena Postaw Twórczych), 11 sierpnia odbędą się warsztaty organizowane przez Radę Osiedla Stare Miasto we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

11.08, godz. 10.00
START: Plac Cyryla Ratajskiego
ZAPISY: 608 366 478

Zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży przeprowadzą mgr Aleksander Radziszewski, absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej UAP wraz ze studentkami Martą Bączyk, Mariką Opas i Martą Wieczorek oraz dr Wojciech Tężycki, pracownik Warsztatu Ceramicznego UAP na Wydziale Rzeźby UAP.

Warsztaty zostaną poprzedzone oprowadzeniem uczestników po pracowniach Wydziału Rzeźby UAP.
Zajęcia mgr. A. Radziszewskiego będą polegały na malowaniu na dużej tkaninie. Dzieci obrysują swoje kontury, które następnie wypełnią farbami, wyrażając w ten sposób swoje emocje. Początkowa praca indywidualna zamieni się w działanie zespołowe nastawione na zabawę i doświadczanie. Całość poprzedzą szybkie ćwiczenia na małych fragmentach materiału w celu pokazania techniki małym odbiorcom.

Warsztaty rzeźbiarskie pod kierunkiem dr. W. Tężyckiego pokażą uczestnikom, jak w prosty sposób można wykonać płaskorzeźbę. Za pomocą piasku, gipsu, rozmaitych przedmiotów oraz odcisków dłoni i stóp dzieci stworzą świat fantastycznych zwierząt. Przy okazji dowiedzą się wielu ciekawych informacji na temat różnych technik rzeźbiarskich i ceramiki artystycznej.

Projekt plakatu: Zuzanna Kamińska