Zapraszamy na drugą wystawę prezentującą fotografie absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos.

Tym razem na wystawę FWD zostały wybrane prace siedmiorga artystów: Katarzyny Kotuli, Emilii Martin, Ewy Mikusek, Krzysztofa Powierży, Piotra Stasika, Piotra Szewczyka i Jagody Valkov.

Z fotografiami jak i historiami, których one dotyczą można również zapoznać się w publikacji NO8 prezentującej projekty zrealizowane podczas programu mentorskiego Sputnik Photos w latach 2018/2019.

Kuratorką wystawy jest podobnie jak w przypadku wystawy REW Anka Gregorczyk.

 

„(…) Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos w ramach wystawy FWD niemal pulsują niezgodą wobec rozpędzonego świata i historii zmuszających do porzucania marzeń i złudzeń. Buntownicy, przyjaciele, eremici, wspomnienia zaklęte w wycinkach i dawno zapomniane zakamarki. W rytmie kołysania się sentymentalnej huśtawki własnej dojrzałości, codzienność pozwala by zwrot tej opowieści gnał do przodu. Trzymamy w ręce karty do gry i licząc się z przegraną, czekamy na wygraną. Bez względu na wynik tej loterii, słońce wzejdzie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie, linia stanie się punktem, a znajomy głos poprowadzi nas przed siebie.
Anka Gregorczyk

Strona wydarzenia na FB TUTAJ

WERNISAŻ*
20/06 g. 18.00
*wstęp tylko za zaproszeniem oraz online na żywo

SPOTKANIA AUTORSKIE
relacja online
24/06 g. 18

spotkanie podsumowujące obie wystawy
04/07 g. 17

WYSTAWA OTWARTA*
23/06-04/07
*ograniczone zasady wstępu (prosimy zapoznać się z wytycznymi zgodnymi z wymogami sanitarnymi na stronie wydarzenia na FB)
wt–pt:  16-19 / sb: 12-15

Organizatorzy: 
Fotspot
CENTRALA

Patronat:
PoznanArtWeek
Sputnik Photos
ZPAF Okręg Wielkopolski
Miasto Poznań

Patronat medialny:
Kultura u Podstaw
Fotopolis.pl

#poznanwspiera
#kulturanawynos