Przejdź do treści

Konkurs graficzny dla studentów UAP poświęcony osobie Henryka Wieniawskiego oraz Konkursowi i Towarzystwu jego imienia!

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”, którego Organizatorem jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Informujemy, że z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 oraz ze względu na zmiany w organizacji roku akademickiego, termin nadsyłania prac na Konkurs: „Projekt formy graficznej do wykorzystania w produkcji gadżetów miejskich”, zostaje przesunięty do 31 lipca 2020 roku. Wszystkich, którzy dotychczas nadesłali swoje prace, prosimy o zrozumienie i cierpliwość, pozostałych zachęcamy do udziału w Konkursie.

W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: biuro@wieniawski.pl.
Konkurs skierowany jest do studentów i młodych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Współorganizatora Konkursu.
Projekty w zamyśle Organizatora powinny być inspirowane postacią Henryka Wieniawskiego, Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego lub Międzynarodowymi Konkursami: Skrzypcowym i Lutniczym im. Henryka Wieniawskiego.

Postać Henryka Wieniawskiego jest związana z Poznaniem. Kompozytor wielokrotnie tu koncertował, a od 1960 roku patronuje Towarzystwu Muzycznemu, organizatorowi Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych i Lutniczych.

Aria z wariacjami, Kaprys, Romanse to tylko niektóre z utworów stworzonych przez 12- letniego kompozytora. Większość z nich zaginęła, lecz później przyszły kolejne, a ich twórca dał się poznać jako niezwykły, wręcz genialny skrzypek-wirtuoz.

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w ramach swojej działalności popularyzuje postać swojego Patrona, a dzięki Międzynarodowym Konkursom raz na 5 lat Poznań staje się światową muzyczną stolicą skrzypcową.

Ostateczny termin przesłania Prac Konkursowych przez formularz online – 30 czerwca 2020 r.

Pula nagród wynosi 5000 zł brutto, a nagrodzone projekty mają szansę zostać użyte przy produkcji gadżetów promujących miasto Poznań i odbywające się w nim Międzynarodowe Konkursy.

Więcej informacji w regulaminie

  • Autor:
  • Opublikowano: 30.06.2020, 14:15
  • Ostatnia edycja: 30.06.2020, 14:56