Przestrzeń Zine #2 Dyslokacje | online

Zapraszamy na premierę online zina PRZESTRZEŃ ZINE #2 DYSLOKACJE.
Projekt zakłada publikację w formie Zina oraz dopełniającą go wystawę.
Mimo że nie możemy się spotkać, a zorganizowanie bezpośrednio wystawy nie jest teraz możliwe, ruszamy z pierwszą częścią naszego projektu właśnie tutaj – na Facebooku!

Wszystkie prace opublikowane w Zinie zostały wyłonione w ramach Open Call’u zorganizowanego przez Koło Naukowe Rzeźby UAP.

Autorzy prac:
Jędrzej Borkiewicz
Damian Ciszek
Borys Szadkowski
Ewelina Figarska
Julia Filip
Paulina Grzelińska
Kamila Lukaszczyk
Jaśmina Kamińska
Natalia Klimala
Iga Martin
Katarzyna Oleśkiewicz
Żaneta Psiuk
Aleksandra Skorupka
Konrad Smela
Julia Woronowicz

Projekt graficzny: Eliza Golska

______________________________________________________

DYSLOKACJE

Każda z umieszczonych odpowiedzi na hasło DYSLOKACJE mówi o poszukiwaniu własnej drogi. Wszyscy tworzymy różnorodność, którą chcemy pokazać. To taka mapa aktywności i otwartości.
ZIN#2 DYSLOKACJE prezentuje postawy, poglądy i twórczość młodego pokolenia. W tym numerze będzie okazja zobaczyć, że szukamy dotarcia do odbiorców, nie bojąc się konfrontacji. Tworzymy, reagując na to, co nas otacza, ale też mówimy o marzeniach i oczekiwaniach. Wierzymy, że w wielu wypadkach one pokryją się z tym, co myślą i czują odbiorcy.

Dobierając hasło do publikacji, szukaliśmy określenia odnoszącego się bezpośrednio do działań w różnych przestrzeniach i sytuacjach.
Każde z artystycznych działań jest formą jakiejś dyslokacji i ujawnienia swojego miejsca – i to chcemy pokazać.

Autorzy zaproponowali swoje koncepcje rozmieszczenia obrazów, form, obiektów czy znaków w przestrzeni. Niezależnie czy jest to np. przestrzeń kartki, czy przestrzeń trójwymiarowa lub przestrzeń wyobraźni. To pojęcie ma też szersze znaczenie w sensie ogólnej i indywidualnej filozofii działań wobec materii przestrzeni.

ZIN#2 tym razem jest NASZĄ PRZESTRZENIĄ.

Zapraszamy do podróży w „czasie i przestrzeni”.

Kaja Koster

#zostańwdomu #stayhome