6 Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz

organizowane pod patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Profesora Stanisława Tabisza, odbędzie się w dniach 7–31 marca 2020 r. w wybranych lokalizacjach w Krakowie.

Tegoroczna, szósta już edycja Biennale stanowi część obchodów 70-lecia Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, a patronat medialny nad nią objęły m.in. TVP Kultura, A&B, Architektura Murator.

Do wzięcia udziału w 6 Międzynarodowym Biennale Architektury Wnętrz zaproszeni zostali projektanci, pedagodzy oraz studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych z kraju i z zagranicy. Podczas Biennale organizowane są konferencja naukowa, konkurs na projekt przestrzeni, a także warsztaty i wystawy prezentujące projekty zrealizowane w ramach interdyscyplinarnych działań Wydziału Architektury Wnętrz z innymi ośrodkami naukowymi i projektowymi.

Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii UAP zaprezentował swój projekt:

Przestrzeń mówi – instalacja sensoryczna

• autorzy projektu: Emilia Cieśla, Piotr Barłóg, Maciej Basałygo, Marta Brennenstuhl-Bludnik, Kinga Ludek, Ewa Mróz – Pacholczyk, Tomasz Ryszczyński
  • część dźwiękowo-słuchowa, głos udostępnili: Anna Langner, Małgorzata Walenda, Mariusz Puchalski
  • akustyk: Piotr Łukaszewski

Instalacja sensoryczna stanowi odpowiedź na hasło tegorocznego Biennale: The Future! Projekt składa się z przestrzenno-wzrokowej oraz dźwiękowo-słuchowej formy. Foniczna część instalacji jest wynikiem przeprowadzonego wywiadu wśród pedagogów Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii, dotycząca relacji między technologią jako synonimem przyszłości, a twórczością człowieka. Stawiamy pytania: Czy technologia jest w stanie zastąpić kreatywność oraz kim będzie twórca? Poprzez wybrzmiewającą treść chcemy zwrócić uwagę na miejsce jakie w sztuce zajmuje myśl ludzka, będąca źródłem postępu i rozwoju nowych idei. Wypowiadane treści rezonują w odbiorcy zmuszając do własnej refleksji nad przyszłością projektowania.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://inaw.pl

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 16.03.2020, 09:12