Kamila Kobierzyńska | Der Vorlage

STO WYSTAW NA 100-lecie UAP

Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29

Der Vorlage

(…) To jest Flugzeug, pamiętam, jak latały nad nami. Na początku nie wiedzieliśmy skąd dasGetöse…

Dziecko, ja zostałam zbudzona, tak nisko Messerschmitt flogen. Nie było wiadomo skąd się wzięły, to było takie życie w naszym schönes Haus.

Die Erwartung, unsere Vorlage.

Kamila Kobierzyńska

Studiowała rejestrację filmową i telewizyjną w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie, oraz fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2014 r. współtworzy II Pracownię na Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, jak również prowadzi Pracownię Fotografii w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Głównym polem zainteresowań jest pojęcie indywidualnej pamięci, postpamięć pokoleń, ich tożsamość. Podczas swoich projektów zaprasza do współpracy społeczności, analizuje związki człowieka z otoczeniem, a także szeroko pojęte archiwa. W ramach działalności artystycznej organizuje  także działania z udziałem publiczności oraz warsztaty.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 30.10.2019, 09:20