A BREATH FOR LEONARDO | VII European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH w Krakowie

23-25.10.2019
EXPO Kraków

 

Zapraszamy na wystawę „A Breath for Leonardo” autorstwa Joanny Hoffmann-Dietrich razem z Piotrem Słomczewskim,  Andre Bartetzkim i Januszem Bujnickim (IIMCB) – EPILAB Team, na  VII Europejskim Kongresie Nauk Przyrodniczych EUROBIOTECH w Krakowie 23-25.10.2019, EXPO Kraków.

W tym roku przypada 500 rocznica śmierci  Leonarda da Vinci, wielkiego mistrza Renesansu, który stał się symbolem ludzkiej kreatywności i interdyscyplinarnej wiedzy. „A Breath for Leonardo” jest hołdem dla jego geniuszu u progu ery Nowego Renesansu.

„A Breath for Leonardo” to interaktywna instalacja, w której słynny diagram Człowieka Witruwiańskiego autorstwa Leonarda przekształca się w dynamiczną wielowymiarową geometrię podstawowej cząsteczki życia, cząsteczki RNA. Za pomocą oddechu można przekształcać stany molekularne i poruszać się po różnych ścieżkach poetyckiego labiryntu zmieniających się tożsamości.

https://www.eurobiotech.krakow.pl/gb/program-x/art-and-science.html

https://artscience-node.com/eurobiotech-2019/

 

„A Breath for Leonardo” jest częścią większego projektu artystycznego „EpiMimesis EpiZone V: Shifting Identities rozwijanego przez EPILAB Team we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, 3IT HHI Fraunhofer w Berlinie i Art & Science Node w Berlinie