Spichlerz Sztuki 3

Wystawa prac 12 Profesorów Wydziału Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w Spichlerzu na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
ul. Dworcowa 5, 62-052 Szreniawa
wernisaż: piątek 28 czerwca, godz. 13.00
(wystawa czynna do końca sierpnia 2019 r.)

artyści:  Tomasz Bukowski, Marek Haładuda, Marek Jakuszewski, Krzysztof Markowski, Marek Przybył, Grzegorz Ratajczyk, Tomasz Siwiński, Jacek Strzelecki, Zbigniew Szot, Bogdan Wegner, Bogdan Wojtasiak, Andrzej Załecki
Organizacja:
Hanna Ignatowicz (Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie)
Natalia Wegner (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Malarstwa i Rysunku)
Projekt wydawnictwa towarzyszącego wystawie (finansowanego przez Muzeum w Szreniawie): Agata Nowak (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Malarstwa i Rysunku)
Projekt plakatu: Jakub Malinowski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Malarstwa i Rysunku)

Spichlerz Sztuki to nazwa cyklu wystaw zbiorowych pracowników naukowych Wydziału Malarstwa i Rysunku UAP odbywających się od 2016 roku na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.
Obecna, trzecia edycja pokazuje prace dwunastu profesorów. Malarstwo, grafika i ceramika zagości w Spichlerzu na czas letnich miesięcy, szczególnie kojarzących się z okresem gromadzenia, podsumowania. Nieprzypadkowo wystawa organizowana jest na terenie dedykowanym wsi, rolnictwu i rzemiosłu, zlokalizowanym na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, tuż za Poznaniem, z dala od rezonujących miastem wystawienniczych galerii. Manualny charakter dawnej rzemieślniczej pracy, a także związek człowieka z materią, ziemią uzależniony od cykliczności pór roku, koresponduje ze specyfiką indywidualnej pracy twórczej, którą codziennie trzeba podejmować na nowo.