Wystawa zdjęć z realizacji wyjątkowego projektu, który z inicjatywy Wayair Foundation (Fundacja U Łejerów) powstaje w tanzańskiej miejscowości Ulyankulu. Fundacja, we współpracy z miejscową ludnością buduje tam ośrodek osadzony w lokalnej tożsamości, który będzie przestrzenią edukacji szkolnej, spotkań społecznych i inicjatyw teatralnych.

10.05 – 19.05.2019
Galeria Design UAP, ul Wolnica 9
Finisaż: 18.05, godz. 19.00
kurator wystawy: Paweł Mikołajczyk

Wsparcie projektu – https://polakpotrafi.pl/projekt/u-lejerow-w-afryce?utm_source=search

Serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć z realizacji wyjątkowego projektu, który z inicjatywy Wayair Foundation (Fundacja U Łejerów) powstaje w tanzańskiej miejscowości Ulyankulu. Fundacja, we współpracy z miejscową ludnością buduje tam ośrodek osadzony w lokalnej tożsamości, który będzie przestrzenią edukacji szkolnej, spotkań społecznych i inicjatyw teatralnych. Na wystawie będzie można zobaczyć co zainspirowało projektantów oraz dowiedzieć się gdzie i po co narodziła się ta inicjatywa. Dokumentacja fotograficzna to zarówno sam projekt architektoniczny, jak i szereg inspiracji prosto z Tanzanii, w tym zdjęcia artystki – Alicji Biała. Budynki, które powstają w dawnym obozie dla uchodźców z Burundi do Tanzanii oraz wyposażenie klas tworzone są z lokalnych materiałów, przy wykorzystaniu współczesnej rozwiązań technologicznych. Specjalnie skonstruowany dach, który zapewnia ciągły przepływ powietrza, a więc chłodzenie i wentylację oraz pozwala na zbieranie deszczówki do przeznaczonego do tego zbiornika. A wszystko to po to, aby dać dzieciom odpowiednie warunki i szansę na edukację. Całość projektu wokół drzew mango w Ulyankulu, Tanzania.
Natomiast 18 maja w sobotę o godz. 19 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie. Poznańscy architekci z JEJU.studio – czyli Iwo Borkowicz absolwent UAP i Adam Siemaszkiewicz, opowiedzą o
powstawaniu projektu, inspiracjach i swoim pobycie w Ulyankulu

Całość wydarzenia odbywa się pod patronatem UAP