Przejdź do treści

Warsztaty ceramiki w Pieckach (Mazury)

Od 5 do 7 lipca 2019 roku w Muzeum Regionalnym im Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbędzie się „Festiwal Ceramiki”. Muzeum w Pieckach powstało dzięki Pani Walentynie Dermackiej, która kierowała się ideą „uchronić od zapomnienia”. Pochodząca ze zubożałej gałęzi książęcego rodu Sapiehów wychowana została w szacunku i miłości dla wsi. W muzeum znajduje się największy zbiór, ok. 1800 figurek ceramicznych pochodzących od jednego autora. Przenoszący w świat dawnych obrzędów i zwyczajów oraz życia codziennego na wsi.

Przez pierwsze dwa dni będą się odbywały warsztaty garncarskie i prelekcje oraz pokazy, będzie to sposób na przybliżenie mieszkańcom i turystom tematyki garncarskiej. 7 lipca na zakończenie Festiwalu spośród ceramików, którzy wzięli udział w wydarzeniu wyłonimy zwycięzcę konkursu na „Najlepsze Stoisko Garncarskie”. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie seans filmowy „pod chmurką”. Zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, wystawienia stoiska ceramicznego, zaprezentowania pokazu, bądź narzędzi używanych do pracy. Stoisko jest nieodpłatne a dodatkowo można wygrać ciekawą nagrodę. Jest to pierwsza edycja „Festiwalu Ceramiki”, chcemy stworzyć garncarską wioskę, taką, która będzie tętniła życiem, możliwe to będzie tylko dzięki Waszej, Drodzy Ceramicy pomocy.

Nie możemy zapewnić stoisk ani zaplecza meblowego. Możemy, zapewnić piękne miejsce z wieloletnią tradycją na pokazanie waszej pracy i sztuki. Gwarantujemy również w ramach współpracy nieodpłatne miejsce na każdej następnej edycji „Festiwalu Ceramiki”.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń ( zgodnie z załączonym wzorem) w terminie do 15 czerwca 2019 r. na adres:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji “Pegaz”
ul. Zwycięstwa 6, 11-710 Piecki,
lub mailem: dzialkulturypegaz@wp.pl
Informacji na temat festiwalu udzielamy pod nr tel.: 604 181 702

Ramowy Program

Regulamin

Karta zgłoszeniowa festiwal

Festiwal ceramiki

  • Autor:
  • Opublikowano: 05.04.2019, 12:31
  • Ostatnia edycja: 05.04.2019, 12:31