Monika Polak | BODY IMAGE
2–12.04.2109

Wystawa prac laureatki 7. edycji Konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie

wernisaż: 4.04, godz. 18.00
Galeria Duża Scena UAP
ul. Wodna 24

BODY IMAGE
Czy można mówić o sobie w sposób a(bs)trakcyjny?
Czy eksperyment to metoda poznawania siebie?
Czy ciało może być obrazem a obraz ciałem?
Czy wielkość ma znaczenie? Jak wygląda relacja skali mikro i makro?

Wystawa malarstwa BODY IMAGE to eksperyment, tak jak życie. A jak życie to ciało, a jak ciało to obraz, a gdy kilka obrazów to wystawa malarstwa. Mówią, że życie kołem się toczy.

Body image z ang. to percepcja, jaką dana osoba ma w swoim fizycznym „ja” oraz myśli i uczucia wynikające z tego postrzegania. Emocje mogą być pozytywne lub negatywne, a wpływ na to mają czynniki indywidualne i środowiskowe.

Monika Polak


Monika Polak (1992 r.)

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku malarstwo w pracowni malarstwa prof. Stanisława R. Kortyki i mediów elektronicznych w pracowni prof. Wojciecha Pukocza. Obecnie doktorantka na macierzystej uczelni. W jej twórczości język abstrakcji stanowi narzędzie do subtelnej manipulacji podmiotem ciała, tkanek, komórek. W tym celu eksperymentuje z medium oraz podłożem malarskim. Laureatka I nagrody, I Konfrontacje Sztuki 2016, Warszawa, II Nagrody w IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów, Nagrody Artystycznej UAP, Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie, Poznań, wyróżnienia TOP 20 w IV International Watercolor Biennial, Belgrad. Finalistka International Painting Prize Focus 2017, Sewilla, III Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Fundacji Trzy Mosty, Warszawa, BP Portrait Award 2018, Londyn. W 2016 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia oraz Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.