Transsfer | Wystawa prac pedagogów i studentów Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego

Otwarcie wystawy: 18.03.2019, godzina 17.00
wystawa czynna: 19.03 – 23. 03.2019 w godz. 10.00 – 19.00
Galeria Szewska
Poznań, ul. Szewska 16,(budynek „F”)

Uczestnicy:
Martyna Konieczna
Aleksandra Komorowska
Gabriela Kowaliczek
Aleksandra Kubiak
Alicja Lewicka-Szczegóła
Magdalena Gryska
Adam Łucki
Radosław Czarkowski
Cezary Bednarczyk
Paulina Komorowska-Birger
Karolina Spiak
Olga Przybyszewska
Jarosław Jeschke
Paweł Jachtoma
Zywia Leszkowicz-Baczyńska

Kurator: Radosław Czarkowski
Organizatorzy: Jerzy Hejnowicz i Ewa Kulesza, Katedra Rysunku UAP

Szanowni Państwo,
W Galerii Szewska inaugurujemy cykl wystaw pomiędzy Instytutem Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Pracowniami Katedry Rysunku UA w Poznaniu. Wydarzenia te, naznaczone wspólnym tytułem „Transsfer”, prezentować będą działania w obu wymienionych ośrodkach akademickich.
W prezentacji koncentrujemy się na aktywności studentów. Pragniemy tym samym, przedstawiać periodycznie, aktualną kondycję najmłodszego, współczesnego rysunku, jego warsztat i multimedialność, różnorodność zapisów oraz wszechstronność wypowiedzi: od działań intuicyjnych, ekspresyjnych po utwory efemeryczne oraz te, które w dominującej mierze oparte są na intelektualnej kalkulacji. A także wszystkie inne, których natura nie jest przez nas dotąd rozpoznana.
„Transsfer” może być również miejscem prezentacji, obok działań najmłodszego pokolenia, dzieł artystów tworzących kadrę pedagogiczną obu uczelni. Instytut Sztuki w Zielonej Górze zaprezentuje się właśnie w takim całościowym składzie. Liczymy na to, że jest to doskonała okazja aby powołać stałą platformę współpracy i twórczej komunikacji.
prof. Jerzy Hejnowicz,
dr hab.Radosław Czarkowski,