Grzegorz Nowicki | Druga Próba Porządkowania Szumu

Wernisaż: 9 lutego, godz. 17.30
Galeria Sztuki w Mosinie
ul. Niezłomnych 1
www.galeriamosina.pl

Wystawę można oglądać do 3 marca 2019

 


Grzegorz Nowicki
Urodzony w Poznaniu. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Nauczyciel akademicki, prowadzi na UAP V Pracownię Grafiki Warsztatowej – Offset. Zajmuje się projektowaniem graficznym i grafiką warsztatową. Bierze udział w wystawach w kraju i za granicą.

„Od wielu lat zajmuję się grafiką. Zmieniały się technologie:
serigrafia, offset, druk cyfrowy. Motywy mojej aktywności są bardzo prozaiczne – jestem hobbystycznym kolekcjonerem obrazków, obrazków, które powstają na styku rzeczywistości i mojej wyobraźni. Bawię się obrazem. Nie kryje się w tych kreacjach żadna filozofia, postawa, intencja, metafora czy drugie dno. Jest to czysto biologiczna przyjemność gry z obrazem. Osnowę moich „badań” zawsze stanowi rejestracja fotograficzna poddawana różnym zabiegom i ingerencjom.
Początkowo wariacje oparte były na dokumentacji krajobrazu, ale z biegiem czasu okazało się, że satysfakcjonujące mnie fragmenty rzeczywistości są blisko mnie: w zniszczonej strukturze tynku, w chropowatości przypadkowego kamienia, w pogniecionym arkuszu papieru… Rzadko bardzo pojawia się kolor. Czerń i biel przynoszą mi najwięcej radości. Eksperymentuję z formatem druków. Bawię się dalej i nadal chcę tę lekko podejrzaną aktywność uprawiać”.