Uniwersytet Artystyczny Trzeciego Wieku w Poznaniu zaprasza na wystawę „IKONY”.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace Uczestników zajęć IKONOPISANIE (UATW) oraz pracowni ikonograficznej „Serafiny”.

Otwarcie wystawy: wtorek, 10.07.2018, godz. 18:00
Galeria Duża Scena UAP
ul. Wodna 24, Poznań

wystawa czynna: 11.07 – 18.07.2018

Prace realizowane pod kierunkiem Aleksandry Michalskiej.

Uczestnicy z UATW: Anna Bilska, Armel Coudrain, Barbara Włodarczyk, Bożenna Wojcieszak, Danuta Bober, Dorota Burchardt, Dorota Szczepaniak,  Elżbieta Łuczak, Ewa Bednarek, Ewa Lisowska, Izabela Kopalak,  Janina Coudrain, Justyna Markiewicz, Katarzyna Jakuszewska,  Katarzyna Oleszyńska, Kazimierz Turek, Krystyna Górska Łukasik,  Lidia Dobrzyńska-Nowacka, Małgorzata Trawińska, Maria Appelt,  Renata Rychlicka-Benyamin, Teresa Berendt, Wiesława Stasiak.

Uczestnicy z pracowni ikonograficznej „Serafiny”: Barbara Sobieralska, Barbara Szkopek, Dorota Krzywiak, Elżbieta Hasińska, Elżbieta Jeżewska, Ewa Kwaczeniuk – Osińska, Ewa Latanowicz, Ewa Musiał, Grażyna Komocka,  Irena Sommerfeld, Jolanta Skrzypczak, Katarzyna Gierczyk, Krystyna Kobus,  Maria Wernik, Mariusz Olszak, Zdzisława Czombik.

Wystawa „IKONY” prezentuje prace powstałe w latach 2017 – 2018.
Ikony wykonane są techniką tempery jajecznej na desce, w kanonie bizantyjskim. Część kolekcji bazuje na wzorcach autorskich ikon Jerzego Nowosielskiego.  Uczestnicy zajęć UATW oraz pracowni ikonograficznej „Serafiny” uczą się  ikonopisania pod kierunkiem Aleksandry Michalskiej – absolwentki  indywidualnej specjalizacji z malarstwa i ikonopisania  na Akademii Sztuk Pięknych w Sofii.

• Opublikowano: 06.07.2018, 21:13
  • Ostatnia edycja: 06.07.2018, 21:13