TANATOZA
Artur Kucharczak_fotografia
wernisaż: 10 marca /sobota/ 2018 r., godz. 17.00.
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/
ul. Pocztowa 16, 64-050 Wielichowo,
Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Farna 2a, 64-050 Wielichowo
kurator: Dawid Szafrański
Czas trwania wystawy: 11.03 – 31.03.2018 r.

TANATOZA – reakcja obronna organizmu przeciw drapieżnikom, w której potencjalna ofiara zastyga w bezruchu lub udaje śmierć. Drapieżnik, widząc „śmierć” ofiary, przeważnie zaprzestaje ataku. Tanatozę charakteryzuje to, że ponowne działanie bodźca jeszcze ją pogłębia… Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wielichowie, zapraszają na wystawę – TANATOZA, której wernisaż odbędzie się 10 marca 2018 r. w sobotę o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/.
Na wystawie zostanie zaprezentowany cykl fotografii autorstwa Artura Kucharczaka, nagrodzony w konkursie – Wielkopolska Press Photo 2017 – w kategorii: Przyroda i ekologia.
Część ekspozycji prezentowana będzie w witrynie Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie. Podczas trwania wystawy planowane są  „spotkania kuratorskie” przybliżające odbiorcą temat wystawy i postawę twórczą Artura Kucharczaka. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty fotografii analogowej organizowane dla młodzieży "dojeżdżającej" z terenu Gminy Wielichowo – finansowane przez Bibliotekę
Publiczną Miasta Gminy Wielichowo. Warsztaty pt.;ILUSTRACJA; – odbędą się w dniu 14 marca b.r. , które poprowadzi kurator wystawy dr Dawid Szafrański – artysta sztuk wizualnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 18:00 w terminie 11.03 – 31.03.2018 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wielichowie /sala wystawiennicza/ ul. Pocztowa 16, 64-050 Wielichowo. Serdecznie zapraszamy.

Artur Kucharczak – urodzony w 1989 roku, pochodzący z Wielichowa (woj. wielkopolskie). Absolwent Technikum Leśnego w Rogozińcu. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej kierunek Fotografia – Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2017). Mieszka i pracuje w Poznaniu. Inspiracje czerpie głównie z bliskich relacji z otaczająca go przyroda oraz doświadczeń z przeszłości. Dokumentuje życie codzienne oraz wydarzenia związane z regionem, z którego pochodzi. W ostatnich projektach skupia się na pokazaniu wpływu człowieka na środowisko, jego stosunku do świata ożywionego oraz relacji z nim.
Wystawy indywidualne:
2017 „Tanatoza”, galeria Pix.House, Poznań
2016 „Katharsis”, galeria Magiel, Wielichowo Wystawy zbiorowe:
2017 „LKP Pieczarka Wielichowo”, wystawa w ramach warsztatów „Mój fyrtel, moja przestrzeń”, galeria Pix.House, Poznań
2017 „Tanatoza”, Wielkopolska Press Photo 2017, galeria Rozruch, Poznań
2016 „Katharsis”, „Kulturyści”, DEBUTS 2016| Fotofestiwal Łódź, Łódź / Wrocław / Bydgoszcz / Miesiąca Fotografii w Krakowie, Kraków

2016 „ME w podnoszeniu ciężarów U15 i U17”, Wielkopolska Press Photo 2016, WBPiCK, Poznań
2015 „Kulturyści”, Wielkopolska Press Photo 2015, w ramach 9 Biennale Fotografii w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Poznań
2015 „Kulturyści”, wystawa w ramach warsztatów „Mój fyrtel, moja przestrzeń”, galeria Pix.House, Poznań
2013 „Katharshis”, wystawa dyplomowa Wielkopolskiej Szkoły Fotografii, Poznań Nagrody i wyróżnienia:
2017 I miejsce w konkursie Wielkopolska Press Photo 2017. Kategoria: Przyroda i ekologia
2017 Uczestnik warsztatów Fama Festiwal 2017, Świnoujście