RECLAIM to projekt artystyczny, na który składają się realizacje 13 młodych polskich ilustratorek i plakacistek, odbywający się w Poznaniu w ramach festiwalu REMAKE, którego założeniem jest uznanie nowych, potencjalnych narracji dla Poznania – podkreślenie dostrzegalnych oraz odsłona ukrytych w przestrzeni miasta znaczeń, ich twórcze przetwarzanie i prezentacja szerokiej publiczności.

Głównym impulsem do stworzenia projektu RECLAIM (zina i odbywającej się równolegle z jego premierą wystawy plakatu w przestrzeni miasta) stał się IX Kongres Kobiet Poznań 2017 zorganizowany w tym roku pod hasłem przewodnim: Alert dla praw kobiet i odbywający się po raz pierwszy w swej historii w Poznaniu. Na kongresie spotkają się kobiety z całej Polski, którym bliskie są idee: demokracji, równości płci, dobrobytu, społeczeństwa obywatelskiego, sprawiedliwości, wolności i tolerancji.

projekt realizowany w ramach:
IX Kongres Kobiet
9-10.09.2017
Festiwal REMAKE

kuratorka festiwalu REMAKE:
Kasia Qcharska

autorki publikowanych prac:
Kasia BalickaDagmara CieślicaEmma DajskaEdyta DrausAnia GoszczyńskaJoanna GrochockaMaria Ines GulMałgorzata GurowskaIzabela Kaczmarek-SzurekJulia MirnyMarianna Sztyma IlustracjeMagda WolnaAgnieszka Ziemiszewska

redakcja/opracowanie graficzne:
Bartek MamakGrzegorz Myćka

wydawca:
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

druk:
sfinansowany przez Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

BiG Poster ZIN
grupa artystyczno-projektowa
hello@bigpostergroup.com
bigpostergroup.com
fb.com/bigpostergroup