Dawid Marszewski
24.03–31.03.2017
otwarcie: 24.03.
Galeria Rotunda

„NAVIG(N)ATIONS” jest wystawą o nieosiągalnej wizji Domu, która dla naszego społeczeństwa jest codziennością, natomiast dla uchodźców i uchodźczyń oddaloną od realności utopią.

fragment tekstu Darii Grabowskiej

Dawid Marszewski (ur. 1991 r.)
Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2016 roku obronił pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa, która otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Najlepszych Dyplomów Uczelni Artystycznych ArtNoble. Asystent w XII Pracowni Malarstwa, Doktorant UAP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobywca nagrody artystycznej ExkluzivPrize2013. Otrzymał wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych, główną nagrodę w konkursie na najlepszą pracę teoretyczną UAP. Finalista Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 8. Jego prace pokazywane były między innymi w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum byłego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem, Muzeum Sztuki Najnowszej MONA Inner Spaces w Poznaniu, UP Project Space w Berlinie, Shanghai Normal University, Błękitnym Wieżowcu w Warszawie, Galerii Szara Kamienica w Krakowie, BWA w Gorzowie Wlkp., Galerii Oko/Ucho w Poznaniu, Galerii Piekary w Poznaniu.

Dawid Marszewski

• Opublikowano: 24.03.2017, 01:29