Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Light as a Creative Tool” na ASP w Gdańsku, której towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty dla studentów w przestrzeni publicznej – zabytkowej części Stoczni Gdańskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce 8-12 maja 2018.

Udział potwierdzili artyści – wykładowcy oraz studenci z Polski oraz z zagranicy (Niemcy, Finlandia, Tunezja, Austria). Tematyka Konferencji to wykorzystanie światła w sztuce przestrzeni publicznej. Oprócz warsztatów dydaktycznych, z wykładów i prezentacji będą mieli okazję skorzystać także mieszkańcy Trójmiasta, ponieważ wstęp na te wydarzenia jest otwarty dla wszystkich.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu reprezentuje dr Alicja Jeziorecka

Na stronie https://www.asp.gda.pl/pl/artykuly/light_conference znajduje się informacja, oraz formularz zgłoszeniowy dla studentów. Plakat, pełną informację z harmonogramem i informacje dla studentów znajdą państwo także w załączniku.

Zachęcamy do udziału zarówno w wykładach, jak i w warsztatach. Dodam, że dyskusja zamykająca „Light as a Creative Tool” będzie nie tylko podsumowaniem efektów naszych warsztatów, ale także kontynuacją spotkania, jakie miało miejsce w marcu tego roku w Kolonii – Open Roundtable Discussion on Light Art in Fine Arts / Research in Curatorial Strategies. Moderatorem i pomysłodawczynią jest p. Bettina Pelz, która obecna będzie także w Gdańsku podczas naszej Konferencji i warsztatów. Projekt z Kolonii zapoczątkował serię spotkań, badań i działań zorganizowanych wokół Light Art, które w 2020 roku zakończą się publikacjami i Sympozjum w Niemczech, ja także jestem zaproszony do udziału w tych działaniach i badaniach.


student_info_Light as a Creative Tool

info Conference-Light as a Creative Tool