Zapraszamy na specjalnie przygotowane pokazy performatywne studentów Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP oraz wykład, które odbędą się w ramach Festiwalu Teatrów Studenckich START

15.03 (czwartek), godz. 20.30 – Galeria Curators’Lab, ul. Nowowiejskiego 12
16.03 (piątek), godz. 20.30 – Galeria Curators’Lab, ul. Nowowiejskiego 12
17.03 (sobota), godz. 21.00 – Galeria Curators’Lab, ul. Nowowiejskiego 12

Wykład towarzyszący: prof. Janusz Bałdyga, Próba obecności – rozważania o sztuce performance
16.03 (piątek), godz. 14.00, Atrium UAP, bud. B

artyści: Anna Adamowicz, Alisson Farrelly (Irlandia), Elayne Harrington (Irlandia), Leann Herlihy (Irlandia), Agnieszka Horniczan, Monika Kąkolewska, Zofia Kuligowska, Natalia Lisowa (Ukraina), Alicja Mielczarek, Berenika Pyza, Patrycja Piwosz, Joanna Pietrowicz / Filip Pietrowicz, Iwetta Tomaszewska, Anton Sajenko (Ukraina), Vitalii Shupliak (Ukraina), Maria Sikora, Olga Skliarska (Ukraina).

Pracownia Sztuki Performance

____________________________________________________
O festiwalu:

Podczas V edycji Festiwalu START będziecie mogli zobaczyć 10 spektakli studenckich, inaugurujący festiwal spektakl mistrzowski, a dodatkowo bawić będziemy się na 4 koncertach, w ramach After Party, na które zapraszamy po zakończeniu występów teatralnych.

 

Informacje o biletach, cenniku oraz rezerwacjach dostępna będzie pod adresem: http://festiwalstart.pl/bilety/ – Sprzedaż biletów rozpoczniemy z dniem 1 marca.

PLAKAT

——————————————
Przestrzenie Festwialu START?

– Teatr Polski
– Teatr Ośmego Dnia
– Scena Robocza
– Jeżyckie Centrum Kultury
– Pies Andaluzyjski

-Galeria Curators’Lab

——————————————
Kto wystąpi na V Festiwalu START?

– TEATR POŚWIĘCONY
– TEATR NAPRZECIWKO
– TEATR NIEOETYKIETKOWANI
– GRUPA TEATRALNA CONSPEXIT
– TEATR GRANDA UAM
– TEATR WYJŚCIE EWAKUACYJNE
– STANDBY STUDIO
– TEATR ÓRZKO
– TEATR „TRYBIK”
– THE M.A.S.K.

– Pracownia Sztuki Performance

——————————————
Koncerty w ramach AfterParty:

– Koncert piosenki aktorskiej – MATEUSZ ŁAWRYNOWICZ
– DJ BOGNA WRÓŻ
– DAMIAN BARTOSIEWICZ
– SWIERNALIS

——————————————
Program:

CZWARTEK – 15 marca:

18.00 – „Moral Insanity. Tragedia ludzi głupich”, Teatr Papahema, Białystok – SPEKTAKL MISTRZOWSKI – Teatr Polski Malarnia

20.00 – „Jarosław Ocalony”, Teatr Poświęcony, Katowice – SPEKTAKL KONKURSOWY – Teatr Ósmego Dnia

21.30 – Koncert piosenki aktorskiej, Mateusz Ławrynowicz, Teatr Nowy, Poznań – Pies Andaluzyjski
PIĄTEK – 16 marca

16.00 – „#W”, Teatr Naprzeciwko, Uniwersytet Warszawski, Warszawa – SPEKTAKL KONKURSOWY – Teatr Ósmego Dnia

18.00 – „Love and Information”, Teatr Nieoetykietkowani, Zabrze – SPEKTAKL KONKURSOWY – Scena Robocza

20.00 – „Dzień, w którym pękło niebo”, Grupa Działań Teatralnych Conspexit, Poznań – SPEKTAKL KONKURSOWY – Teatr Ósmego Dnia

21.30 – DJ Bogna Wróż – Pies Andaluzyjski
SOBOTA – 17 marca

15.00, 16.00, 17.00 – „Umbra”, Teatr Granda UAM, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań – SPEKTAKL KONKURSOWY – Jeżyckie Centrum Kultury

18.00 – „Zapałki”, Teatr Wyjście Ewakuacyjne, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielce (filia Piotrków Trybunalski) – SPEKTAKL KONKURSOWY – Scena Robocza

20.00 – „Hamlet. Miłość”, Standby Studio, Uniwersytet Gdański, Gdańsk – SPEKTAKL KONKURSOWY – Teatr Ósmego Dnia

22.00 – Recital Damiana Bartosiewicza – Pies Andaluzyjski
NIEDZIELA 18 marca

16.00 – „Nieobecność”, Teatr Órzko, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań – SPEKTAKL KONKURSOWY – Teatr Ósmego Dnia

18.00 – „Kontrakt”, Teatr Trybik, Koło Teatralne Politechniki Częstochowskiej, Częstochowa – SPEKTAKL KONKURSOWY – Scena Robocza

20.00 – „Sztuka mięsna, czyli krótki utwór na formę”, The M.A.S.K., Bielsk Podlaski – SPEKTAKL KONKURSOWY – Teatr Ósmego Dnia

21.30 – Gala wręczenia nagród – Pies Andaluzyjski

22.30 – Koncert Swiernalis – Pies Andaluzyjski
* – W trakcie Festiwalu odbywają się konkursy na Grand Prix V Festiwalu Teatrów Studenckich START oraz na nagrodę publiczności V edycji Festiwalu START. Decyzję o przyznaniu Nagrody Grand Prix, podejmie jury w składzie: Marcin Kęszycki, Joanna Nowak, Juliusz Tyszka

——————————————
Organizatorzy:

1. Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
4. Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP

——————————————
Patroni honorowi:

1. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

——————————————
Współfinansowanie:

1. Miasto Poznań

——————————————
Sponsorzy:

1. Multico
2. Centrum Badań nad Futbolem

——————————————
Partnerzy:

1. Uniwersytet Warszawski
2. MPK Poznań
3. Miejskie Galerie UAP
4. Koło Naukowe Teatr i Polityka
5. Film&edit Mikołaj Mazierski
6. Art Hostel
7. Fundacja Rarytas

——————————————
Patroni medialni

1. TVP Kultura
2. Radio Poznań
3. E-Teatr
4. Teatr dla Was
5. Dziennik Teatralny
6. Scena
7. WTK
8. E-poznan.pl
9. Kultura.poznan.pl
10. Puls Poznania
11. Kontra – Niezależne Media Studentów UAM

——————————————

Więcej informacji:
festiwalstart.pl/