W dniach 10-16 czerwca 2017 roku odbyły się po raz szósty Warsztaty Działań Kreatywnych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. W wydarzeniu wzięli udział studenci i wykładowcy z 10 wyższych uczelni artystycznych z obszaru całej Polski i Czech: ASP w Katowicach, UMCS w Lublinie, ASP we Wrocławiu, UŚ w Cieszynie, ASP w Warszawie, UR w Rzeszowie, ASP w Gdańsku, ASP w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ostrawskiego (Czechy).

Studenci wykonywali zadania obejmujące zagadnienia z zakresu: ilustracji/grafiki, malarstwa, rzeźby, działań przestrzennych i nowych mediów z naciskiem na interdyscyplinarność w poszukiwanych rozwiązaniach. Ze strony UAP uczestniczyli pani mgr Emilia Bogucka, pani mgr Beata Szczepanik oraz nasi studenci: Bartosz Ługowski, Marta Sucherska i Krzysztof Szczepanik

Laureatem nagrody im. Zofii Kossak został – Bartosz Ługowski, natomiast Krzysztof Wojtkiewicz otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

• Opublikowano: 03.10.2017, 21:54