Przejdź do treści

Zakład Działań Interdyscyplinarnych

Zakład Działań Interdyscyplinarnych istnieje na Wydziale Malarstwa i Rysunku od 2020 roku. 

Łączy 5 pracowni i laboratoriów, które wyróżnia oddzielny zakres prowadzonej działalności naukowej, artystycznej i dydaktycznej. 

Specjalności rozwijane w ramach tych przestrzeni dotyczą bardzo szerokiego spektrum technologii. Od progresywnych i nowoczesnych po bardziej tradycyjne, ale także osadzone w kontekście nowych rozwiązań i możliwości technicznych. 

Działalność dydaktyczna pracowni wchodzących w skład Zakładu Działań Interdyscyplinarnych opiera się na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy i umiejętności, które poszerzają zakres kompetencji osób studiujących o możliwość działania w takich obszarach jak: mapping, VR, AR, komiks, papiernictwo, sztuka książki, technologia malarstwa. Zdobywaniu niezbędnych doświadczeń i aktywizacja osób studiujących, jest wspierana przez liczne działania i wydarzenia organizowane w pracowniach takie jak: pokazy, plenery, festiwale, wykłady i wyjazdy naukowe. 

Istotnym czynnikiem wpływającym na możliwość rozwoju, jest znakomite wyposażenie tych przestrzeni w zaawansowane narzędzia do pracy dostosowane do potrzeb konkretnych dziedzin. Równie ważna jest obecności wykwalifikowanej kadry osób prowadzących zajęcia, posiadających duże doświadczenie praktyczne w dziedzinach, których uczą.

Kierownik:
dr Marcin Lorenc, ad.
marcin.lorenc@uap.edu.pl

Pracownia Technik Malarskich i Rysunkowych – budynek G, s. E217
dr Paweł Napierała

Laboratorium papieru – budynek C s. 108
dr Dariusz Subocz, ad.
dr Marcin Lorenc ad.

Język narracji w rysunku (współczesny komiks) – Budynek F s 18
mgr Jose Manuel Jimenez Muñoz, as.

MediaLab (Laboratorium muralu i street artu oraz mapowania) – Budynek F s. 15
p.o. kierowniczki mgr Karolina Jacewicz, as.

Rysunek 3D – budynek F s.15
mgr Piotr Koźniewski

  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 20.12.2019, 12:59
  • Ostatnia edycja: 06.12.2023, 12:59