STUDIA NIESTACJONARNE
kierunek: Grafika, zakres: Grafika Artystyczna

Studia realizują program kształcenia odpowiadający studiom w trybie stacjonarnym. Grafika artystyczna jest rozszerzoną dziedziną, która łączy w sobie zagadnienia związane ze sztuką, najnowocześniejszymi mediami i rzemiosłem artystycznym. Studiowanie grafiki artystycznej obejmuje zarówno poznanie wszelkich form druku (m.in. offsetu, druku cyfrowego) włącznie z klasycznymi technikami graficznymi (m.in. drzeworyt, linoryt, litografia, techniki metalowe, serigrafia), a także zaznajomienie się z działania wykorzystującymi współczesne nośniki informacyjne (m.in. takie jak prasa, książki, internet, telewizja). Celem studiowania jest zdobycie umiejętności opartych na komunikacji wizualnej – przyjętych i powszechnie zrozumiałe treści wizualnych – do tworzenia nowych form wypowiedzi twórczej. W ramach zajęć studenci zapoznają się z współczesnym oraz klasycznym warsztatem graficznym, wzbogaconym o zajęcia z introligatorstwa, komiksu, przygotowania do druku, poligrafii i grafiki komputerowej. Pozwala to na zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych do tworzenia kreatywnych realizacji graficznych. Cykl studiów wieńczy obrona pracy dyplomowej w jednej z 5 wybranych pracowni oraz uzyskanie tytułu licencjata lub magistra.


kierunek: Grafika, zakres: Grafika Artystyczna

Program studiów niestacjonarnych bazuje na programie studiów stacjonarnych prowadzonych przez Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej i dostosowany został do nauczania dwustopniowego.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę dydaktyczną, aktywnie działających projektantów – laureatów prestiżowych nagród.

Zajęcia: sobota, niedziela (12 zjazdów w semestrze)
Semestry: zimowy (październik-styczeń), letni (luty-maj)
Czas trwania: 
– I stopień 3 lata (6 semestrów),
– II stopień 2 lata (4 semestry)
Opłaty na rok akademicki 2021/22: I i II stopień 7200 zł/rok, płatne w 8 ratach (→ więcej informacji)


REKRUTACJA:
Do przystąpienia do sprawdzianu kwalifikacyjnego niezbędna jest rejestracja online poprzez system Akademus (http://uap.edu.pl/dla-kandydata/rejestracja-kandydata/).

STUDIA I STOPNIA (licencjackie)
TERMINY REJESTRACJI INTERNETOWEJ:
studia niestacjonarne I stopnia od 15.03 do 05.07.2021
SPRAWDZIAN KWALIFIKACYJNY: 06.07–09.07.2021
WYNIKI: 12.07.2021

studia niestacjonarne I stopnia (https://uap.edu.pl/rekrutacja-2021/grafika-zakres-grafika-artystyczna-studia-niestacjonarne-i-stopnia/)

STUDIA II STOPNIA (magisterskie)
TERMINY REJESTRACJI INTERNETOWEJ:
studia niestacjonarne II stopnia od 15.03 do 12.07.2021
SPRAWDZIAN KWALIFIKACYJNY: 14.07–15.07.2021
WYNIKI: 19.07.2021

studia niestacjonarne II stopnia (https://uap.edu.pl/rekrutacja-2021/grafika-zakres-grafika-artystyczna-studia-niestacjonarne-ii-stopnia/)


Dziekanat Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej – studia niestacjonarne

Szymon Dolata
grafika.niestacjonarna@uap.edu.pl
pok. 404, Budynek C – Pl. Wielkopolski 9
tel. 61 853 00 18 wew. 107