Przejdź do treści

VI Pracownia Grafiki – Grafika Przestrzenna i Intermedialna

budynek B, s. 403

kierownik: dr Witold Modrzejewski ad., witold.modrzejewski@uap.edu.pl

VI Pracownia Grafiki zajmuje się najnowocześniejszymi zagadnieniami związanymi ze współczesną kulturą oraz drukiem. Pracownia ma charakter otwarty i interdyscyplinarny, gdzie grafikę traktuje się jako sposób pracy z mediami, wykorzystując eksperyment artystyczny i najnowocześniejsze środki wyrazu. Realizacje w pracowni powstają z uwzględnieniem aktualnego dyskursu w sztuce oraz wchodzą w aktywny dialog z uwarunkowaniami społecznymi, estetycznymi, medialnymi i politycznymi. Studenci podczas prezentacji, warsztatów i wykładów zapoznają się z funkcjonowaniem świata sztuki oraz rolą grafiki we współczesnej kulturze.

W pracowni studenci poznają techniki umożliwiające tworzenie druków przestrzennych: przygotowanie pliku do druku UV oraz druku cyfrowego, cięcie na ploterach CNC oraz druk 3D. Techniki te wykorzystywane są m.in. w realizacji graficznych form przestrzennych – ekspozytorów, billboardów, folii do oklejania pojazdów, obiektów drukowanych w technologii 3D czy instalacji interaktywnych. Dodatkowo studenci zapoznają się z warsztatem intermedialnym – umiejętnościami rejestracji dźwięku, podstawami montażu oraz pracą w przestrzeni wirtualnej. W pracowni realizowane są druki na zróżnicowanych podłożach: wysokojakościowych papierach, foliach, tkaninach, materiałach klejących, formach przestrzennych, drewnie, metalu i szkle. Studenci pracują w przestrzeni wirtualnej (net art), dźwiękowej i filmowej.

Zdobyte umiejętności stanowią część współczesnego języka sztuki. Przydatne są w agencjach reklamowych/eventowych, studiach projektowych, drukarniach i wydawnictwach. Warsztat intermedialny dodatkowo ułatwia pracę w sektorach związanych z grami komputerowymi, mediami społecznościowymi, instytucjami kultury, realizacją scenografii oraz współpracę z przemysłem w tym z modą.

Karta pracowni

KARTA PRACOWNI – GA – 6-Pracownia Grafiki

Prace studentów

  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 25.03.2022, 14:04
  • Ostatnia edycja: 09.01.2023, 12:27