90 lat kierunku Architektura Wnętrz — WYSTAWA W ATRIUM UAP
W dniach 16-22 kwietnia 2018 w Atrium UAP odbędzie się wystawa z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia kierunku Architektura Wnętrz.
Celem ekspozycji jest przybliżenie dorobku obejmującego cały okres istnienia kierunku, począwszy od Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu
Artystycznego, po Uniwersytet Artystyczny.
Prezentacja multimedialna ukazuje spektrum podejmowanej na przestrzeni lat problematyki, realia epok i zróżnicowanie osobowości środowiska, ubogacające jego historię. Prezentujemy archiwalne i współczesne osiągnięcia studentów oraz projekty i realizacje ich nauczycieli powstałe w ramach Zakładu doświadczalnego czy fenomenu „Poznańskiej szkoły mebla”.
Wystawa ma charakter wspólnej wypowiedzi wszystkich obecnych pedagogów tworzących kierunek — jest podsumowaniem naszej aktualnej kondycji zawodowej, a zatem i oferty dydaktycznej proponowanej nowym pokoleniom studentów. Przede wszystkim jest jednak okazją do przywołania tradycji i hołdem dla jej nieżyjących nestorów.

Komitet organizacyjny:
prof. dr hab. Eugeniusz Matejko, prof. zw. UAP
dr hab. Piotr Machowiak, prof. ndzw. UAP
Projekt i realizacja wystawy:
dr Piotr Barłóg, ad.
mgr Marta Brennenstuhl-Bludnik, as.
mgr Robert Gruszewski, as.

Wernisaż: 16 kwietnia o godz. 19:00, Atrium UAP

• Opublikowano: 06.04.2018, 13:17