Przejdź do treści

Zajęcia dla 2 i 3 roku kierunku architektura, prowadząca: mgr Katarzyna Karpierz

Treścią zajęć Technik komputerowych w Projektowaniu na drugim i trzecim roku studiów jest poznanie programów służących do modelowania architektonicznego i wizualizacji projektu oraz doskonalenie umiejętności pracy w tych programach. 

Zajęcia przeprowadzane są w oparciu o aplikacje Archicad, Revit, Sketchup (w zakresie modelowania) oraz v-ray, Artlantis, Twinmotion, Lumion (w zakresie wizualizacji). Po serii ćwiczeń w powyższych programach, które są prowadzone na zajęciach, studenci wykonują samodzielnie pracę semestralną. Jej treścią jest wymodelowanie, wizualizacja i przedstawienie na planszy projektu budynku, który jest dla nich wyzwaniem i inspiracją (dla II rok- dom jednorodzinny, dla III roku – ikona architektury).

——————————————————————————————————————————

Zajęcia dla 1 roku kierunku Architektury, prowadząca: dr hab Agnieszka Meller-Kawa, prof UAP

Celem zajęć Technik komputerowych na pierwszym roku studiów jest zapoznanie studentów z podstawami cyfrowego warsztatu pracy projektanta, w skład którego wchodzą aplikacje z zakresu grafiki wektorowej, rastrowej, składu DTP, programów CAD-owskich oraz programów służących wizualizacji i animacji.

W roku akademickim 2020-2021 udało się zrealizować 22 tematy, w tym: kolaż, retusz zdjęcia, plastyczne opracowanie rzutu mieszkania i ogrodu, automatyzacja pracy (Photoshop), podstawowe kształty wektorowe i modyfikacje (Illustrator), tworzenie dokumentów wielostronicowych (InDesign), precyzyjne kreślenie, elementy rysunku technicznego, układ rysunku technicznego, tworzenie prostego modelu 3d (AutoCAD), tworzenie kompozycji w oparciu o proste bryły, tworzenie sceny, teksturowanie, oświetlenie, rendering, różne sposoby animowania i rendering animacji, tworzenie modelu i rendering wnętrza (3ds Max).

Na wystawie pokazywane są prace z 12 zrealizowanych tematów.

  • Autor: Agnieszka Meller-Kawa
  • Opublikowano: 14.07.2021, 23:05
  • Ostatnia edycja: 15.07.2021, 00:09