Więcej…
W trakcie procesu uczenia się rozwijane są umiejętności koncepcyjne oraz warsztatowo – techniczne, konieczne do tworzenia filmów, hybrydowych form około-filmowych czy działań performatywno-filmowych. W kształceniu stawiamy na inkluzywność, zespołowość, otwartość oraz szacunek wobec indywidualnych wyborów artystycznych. Nie boimy się eksperymentów, szukamy nowych narzędzi i rozwiązań.
Osoby studenckie umiejętności filmowe i analityczne testują w praktyce podczas plenerów, planów zdjęciowych i praktyk studenckich.
Program kierunku podlega corocznej ewaluacji, w której uwzględnia się indywidualne doświadczenie, wiedzę i wrażliwość, które każda osoba studencka wnosi w trakcie studiów. Wpływ na ewaluację programu na kierunku ma także otoczenie społeczne Uniwersytetu.
Tok nauczania na kierunku film eksperymentalny opiera się na autorskich programach pracowni, które są prowadzone przez aktywnie tworzących artystów-dydaktyków.
Dodatkowo realizowany jest blok przedmiotów propedeutycznych, takich jak – reżyseria, sztuka operatorska, storytelling i scenariopisarstwo oraz blok przedmiotów teoretycznych kierunkowych i ogólnohumanistycznych. Ważnym uzupełnieniem rozwoju indywidualnej ścieżki twórczej jest możliwość korzystania z całego zasobu dydaktycznego Uniwersytetu, w ramach pracowni wolnego wyboru, a także innych podmiotów dydaktycznych m. Poznania w ramach programu wymiennego kształcenia studentów pomiędzy partnerskimi uczelniami (PoMost).
Stawiamy także na umiędzynarodowienie procesu dydaktycznego poprzez aktywne uczestnictwo w programie Erasmus+ (liczne partnerstwa) oraz Study in English (program realizowany przez UAP) oraz kształcenie językowe na poziomie odpowiednio do stopnia studiów: B2 i B2+.
Studenci do swoich realizacji mają do dyspozycji laboratoria warsztatowe, studio filmowe UAP, mogą także korzystać z uczelnianej wypożyczalni profesjonalnego sprzętu filmowego. Przy bardziej wymagających projektach współpracujemy technologicznie z firmami 2K4K Film Renatal oraz Focus Nordik Polska, Eidotech i innymi. W ramach priorytetu Edukacja filmowa PISF, a także grantów m. Poznań, w procedurze konkursowej wspierane są finansowo realizację prac dyplomowych.